fbpx

Śmiertelna strzelanina w Malmö przebiła smutną statystykę

Liczba ofiar śmiertelnych strzelanin w szwedzkim mieście Malmö przekroczyła całoroczną statystykę z roku 2017 – ponurą statystykę podnoszą  porachunki gangów w okolicy.

Wielokulturowe miasto ucierpiało od fali przemocy gangów, która nadeszła wcześniej w tym tygodniu, kiedy trzy osoby zginęły przed kafejką internetową w strzelaninie z przejeżdżającego auta.

W 2017 r. w całym południowym regionie policyjnym, w tym w miastach Malmö oraz  Lund, zabito 10 osób w strzelaninie, podczas gdy liczba ofiar śmiertelnych w wyniku strzelanin w całym kraju wzrosła gwałtownie z 17 zabitych w 2011 r. do 40 w 2017.

Spośród 40 ofiar strzelanin w 2017 r. prawie wszyscy oprócz jednej byli mężczyznami, informuje radio Sveriges Radio.

Według szefa grupy szwedzkiej grupy MFC, Mikaela Högforsa, przestępcy strzelają znacznie większą ilością strzałów niż w poprzednich latach, co może być wynikiem większej ilości broni i amunicji dostępnych na ulicach miast.

W styczniu bośniacki prokurator Goran Glamocanin twierdził, że Szwecja stała się największym rynkiem broni podziemnej w tym regionie.“Zgodnie z informacjami, które posiadam, szwedzki rynek jest najbardziej atrakcyjny w Europie, z powodu dużego popytu “, powiedział.

Inni, jak szwedzki policjant Gunnar Appelgren, twierdzili również, że inne bronie, takie jak granaty ręczne, stały się łatwo dostępne dla przestępców.

“Niektóre grupy początkowo szacowały, że granaty ręczne są dobre do straszenia lub atakowania innej grupy. Wtedy jesteś w spirali, w której granaty ręczne stają się częścią broni używanej w konfliktach gangów “- powiedział.Strona główna Szwecja Malmö Śmiertelna strzelanina w Malmö przebiła smutną statystykę

Warto przeczytać

Nowe środki dotyczące koronawirusa zostały wprowadzone w trzech szwedzkich regionach

Trzy nowe regiony w Szwecji - Sztokholm, Västra Götaland i Östergötland - wprowadzają ostrzejsze zalecenia dotyczące koronawirusa w związku ze wzrostem liczby...

Ojciec i synowie oskarżeni o brutalne “honorowe” zabójstwo

W drugiej połowie lipca w miejscowości Kiruna, na północy Szwecji, doszło do brutalnego zabójstwa. Posądzono o nie trzech afgańskich imigrantów: mężczyznę i...

Szwecja zbliża się do „punktu krytycznego” wraz ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa

W zeszłym tygodniu liczba nowych cotygodniowych przypadków koronawirusa w Szwecji wzrosła o 70 procent, a epidemia zbliża się do „punktu krytycznego”, powiedział...