fbpx

Słońce, woda, piasek… laptop i ty

Wakacje to trudny czas dla naszych smartfonów, tabletów czy netbooków. Woda, piasek, wysoka temperatura, wstrząsy podczas podróży – to wszystko może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. Jak przewozić urządzenia mobilne i dbać o nie w trakcie wakacyjnego wyjazdu?

„Mimo rozwijającej się technologii sprzęt elektroniczny jest bardzo podatny na uszkodzenia. Dlatego każdy producent zaleca jego przewożenie blisko siebie. Nie dajemy naszych urządzeń do głównego bagażu, ale trzymamy je w plecakach albo futerałach” – mówi serwisowi Marcin Morawski z firmy Dell Polska.

Na urządzenia mobilne musimy uważać jednak nie tylko w podróży, lecz także już po dotarciu na miejsce wypoczynku, szczególnie gdy jesteśmy na plaży. Po pierwsze powinniśmy pilnować, aby sprzętu nie zamoczyć. Na szczęście nowoczesne smartfony, tablety czy netbooki są zwykle wodoodporne, ale mimo wszystko na kontakt z wilgocią lepiej ich nie narażać.

Zagrożeniem dla urządzeń mobilnych jest też piasek, który potrafi zarysować ekran i dostać się do środka obudowy. Dlatego na plaży warto trzymać je w etui lub innych pokrowcach.

Dla elektroniki niebezpieczna jest również wysoka temperatura. Długotrwałe działanie promieni słonecznych może doprowadzić do przegrzania i uszkodzenia sprzętu. Najlepiej więc pozostawiać swoje urządzenia mobilne w cieniu lub – jeżeli nie ma takiej potrzeby – w ogóle nie wyciągać ich z plecaków czy torebek.

Czasami nasza ostrożność jednak nie wystarcza i sprzęt zostaje uszkodzony. Wtedy konieczna jest naprawa. Niektórzy producenci wykonują ją w miejscu przebywania klienta. „Wprowadziliśmy specjalną usługę serwisową Domowa Naprawa Dell. W przypadku gdy pojawia się jakaś usterka, użytkownik może o każdej porze dnia skontaktować się z serwisem. Jeśli uszkodzony komponent jest dostępny, serwisant wymienia go w miejscu, gdzie klient się znajduje, nawet za granicą” – informuje ekspert.

Strona główna Wiadomości Polska Słońce, woda, piasek... laptop i ty

Warto przeczytać

Krzywdząca umowa graniczna: Szwedzi nie mają wstępu do Danii i Norwegii

W Danii i Norwegii podjęto decyzję o otwarciu granic – dla siebie nawzajem, ale dla Szwecji już nie. Jest to spowodowane liczbą...

Koronawirus w Szwecji: mniej ofiar w domach opieki, uczniowie wrócą do szkół

W wyniku powikłań wywołanych koronawirusem zmarło łącznie 4350 osób – to wzrost o 84 ofiary w porównaniu z dniem poprzednim. Liczba...

Szwecja: studenci i uczniowie powyżej 16 lat powoli wracają do szkół

Na piątkowej konferencji poświęconej koronawirusowi Stefan Löfven zapowiedział, że już wkrótce otwarte zostaną uczelnie wyższe i szkoły, do których uczęszczają uczniowie powyżej...