fbpx

Sklepy XXL na skraju bankructwa

Norweski gigant sprzedaży odzieży sportowej ma poważne problemy finansowe, donosi agencja TT. W styczniu sprzedaż spadła o 22 procent w porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku.

XXL panuje duże wyprzedaże aby poprawić kondycję ekonomiczną.

Jeśli XXL nie podniesie sprzedaży to będzie istniało ryzyko, że spółka nie spełni wymagań pożyczkodawców pod koniec pierwszego kwartału, pisze TT.

Według norweskiej gazety Dagbladet firma ogłosiła, że ​​będzie zmuszona złamać warunki kredytu pod koniec pierwszego kwartału 2020 roku.

W styczniu sytuacja była gorsza niż oczekiwano. Łagodna zima oraz rosnąca konkurencja w internecie przyczynia się do słabej sprzedaży.

XXL to norweska sieć sklepów sportowych z 31 sklepami w Norwegii i 26 w Szwecji.

Inne sieci sportowe już zaczęły wyprzedawać sprzęt zimowy. Na przykład Intersport reklamuje produkty z rabatem sięgającym 70 procent.

Sieć sklepów Teknikmagasinet złożyła wniosek o ogłoszeni upadłości

Strona główna Wiadomości Szwecja Sklepy XXL na skraju bankructwa

Warto przeczytać

Szwedzka pandemia koronawirusa „może się skończyć”

Jeden z najwybitniejszych duńskich naukowców zajmujących się epidemiologią powiedział, że pandemia koronawirusa w Szwecji "może się zakończyć" z powodu odporności populacji.

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Obywatel Szwecji został kolejnym premierem Somalii

Szwedzko-somalijski inżynier został mianowany nowym premierem Somalii po tym, jak jego poprzednik został usunięty w drodze wotum nieufności. Mohamed...