Sklepy XXL na skraju bankructwa

Norweski gigant sprzedaży odzieży sportowej ma poważne problemy finansowe, donosi agencja TT. W styczniu sprzedaż spadła o 22 procent w porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku.

XXL panuje duże wyprzedaże aby poprawić kondycję ekonomiczną.

Jeśli XXL nie podniesie sprzedaży to będzie istniało ryzyko, że spółka nie spełni wymagań pożyczkodawców pod koniec pierwszego kwartału, pisze TT.

Według norweskiej gazety Dagbladet firma ogłosiła, że ​​będzie zmuszona złamać warunki kredytu pod koniec pierwszego kwartału 2020 roku.

W styczniu sytuacja była gorsza niż oczekiwano. Łagodna zima oraz rosnąca konkurencja w internecie przyczynia się do słabej sprzedaży.

XXL to norweska sieć sklepów sportowych z 31 sklepami w Norwegii i 26 w Szwecji.

Inne sieci sportowe już zaczęły wyprzedawać sprzęt zimowy. Na przykład Intersport reklamuje produkty z rabatem sięgającym 70 procent.

Sieć sklepów Teknikmagasinet złożyła wniosek o ogłoszeni upadłości

Strona główna Wiadomości Szwecja Sklepy XXL na skraju bankructwa

Warto przeczytać

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Dania: Bardziej rygorystyczne wytyczne dotyczące “bliskich kontaktów”

Jeśli przebywałeś w promieniu dwóch metrów od zarażonej osoby dłużej niż 15 minut, może być konieczna samoizolacja, zgodnie ze zaktualizowanymi wytycznymi Ministerstwo Zdrowia rozszerzyło wytyczne...

Profesor Uniwersytetu w Göteborgu: „szwedzka strategia antycovidowa wywołuje konflikty”

Inaczej niż takie kraje nordyckie, jak Norwegia, Dania czy Finlandia, Szwecja postanowiła nie zamykać swoich granic w okresie największej zachorowalności na koronawirusa i nie...