fbpx

Sklepy XXL na skraju bankructwa

Norweski gigant sprzedaży odzieży sportowej ma poważne problemy finansowe, donosi agencja TT. W styczniu sprzedaż spadła o 22 procent w porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku.

XXL panuje duże wyprzedaże aby poprawić kondycję ekonomiczną.

Jeśli XXL nie podniesie sprzedaży to będzie istniało ryzyko, że spółka nie spełni wymagań pożyczkodawców pod koniec pierwszego kwartału, pisze TT.

Według norweskiej gazety Dagbladet firma ogłosiła, że ​​będzie zmuszona złamać warunki kredytu pod koniec pierwszego kwartału 2020 roku.

W styczniu sytuacja była gorsza niż oczekiwano. Łagodna zima oraz rosnąca konkurencja w internecie przyczynia się do słabej sprzedaży.

XXL to norweska sieć sklepów sportowych z 31 sklepami w Norwegii i 26 w Szwecji.

Inne sieci sportowe już zaczęły wyprzedawać sprzęt zimowy. Na przykład Intersport reklamuje produkty z rabatem sięgającym 70 procent.

Sieć sklepów Teknikmagasinet złożyła wniosek o ogłoszeni upadłości

Strona główna Wiadomości Szwecja Sklepy XXL na skraju bankructwa

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.