Obecnie Kesko posiada 16 sklepów budowlanych w Szwecji pod marką K-rauta. W ciągu najbliższego roku zostaną one zamknięte lub przemianowane, ponieważ fiński gigant budowlany zmienia kierunek swojej działalności.
Kesko, jedna z wiodących firm w branży budowlanej w Szwecji, ma ambitne plany na przyszłość. Firma zamierza skonsolidować swoje marki, K-bygg i K-rauta, w celu lepszego wykorzystania zasobów i wiedzy. „Dzięki jednej ofercie i jednej marce możemy skuteczniej realizować nasze ambicje. Nowy K-bygg będzie miał jeszcze lepszą ofertę cyfrową i będzie obecny w większej liczbie lokalizacji”, mówi Endre Espeseth, dyrektor generalny Kesko w Szwecji.
Chociaż K-bygg, mający 51 sklepów, jest skierowany głównie do profesjonalistów, K-rauta, z 16 sklepami, służy zarówno konsumentom indywidualnym, jak i detalistom. Kesko ma jasny cel: stać się liderem w sprzedaży materiałów budowlanych w Szwecji. Kluczem do tego sukcesu jest skupienie się na profesjonalistach i K-bygg. „Jesteśmy przede wszystkim pierwszym wyborem dla profesjonalnych budowniczych, ale każdy klient jest dla nas ważny”, dodaje Espeseth.
Sklepy budownale K-rauta zostaną przemianowane na K-bygg lub zamknięte. Nastąpi to stopniowo w 2024 r. Kesko Sweden nie chce obecnie spekulować, które jednostki mogą zostać zamknięte. „Zaplanowaliśmy nowy kierunek strategiczny dla firmy i mamy ogólny plan. Rozpoczniemy lokalne negocjacje w każdej lokalizacji w trakcie tej podróży i będziemy informować dalej. Do tego czasu nie chcemy uprzedzać negocjacji” – mówi Marketowi kierownik ds. komunikacji Marika Tornberg.
Przyszłość pracowników K-rauta niepewna po konsolidacji z K-Bygg
W wyniku konsolidacji marek K-rauta i K-Bygg przez firmę Kesko wiele osób zastanawia się, co stanie się z pracownikami obu marek. „Niektóre sklepy zostaną zamknięte, a inne przekształcone z K-Rauta w K-Bygg. W związku z tym nasze centralne funkcje wsparcia zostaną poddane przeglądowi”, mówi Marika Tornberg. Chociaż dokładna liczba zwolnień nie jest jeszcze znana, firma zapowiada, że rozpocznie lokalne negocjacje związkowe. „Staramy się w najlepszy możliwy sposób zapewnić wsparcie osobom, których to dotyczy”, dodaje Tornberg.
- Zmiany w ruchu drogowym niezbędne dla dwóch milionów mieszkańców w Szwecji
- Nowe prawo – policja będzie mogła fotografować oczy kierowców w celu wykrycia narkotyków
- Dlaczego używane samochody w Szwecji stają się coraz droższe?
- Nowe zasady dotyczące gotówki w szwedzkich sklepach
- Tydzień ruchu drogowego w Szwecji – Co czeka kierowców?