Przed sądem stanął Duńczyk oskarżony o zlecanie molestowania 346 dzieci

Siedemdziesięcioletni mężczyzna stanął przed sądem w Kopenhadze, oskarżony jest on o zlecanie molestowania 346 filipińskich dzieci.

Mieszkaniec Brøndby, jednej z dzielnic Kopenhagi, jest oskarżony o płacenie za transmisje na żywo z molestowania dzieci na Filipinach.

Oskarżyciel Helene Brædder z policji w Vestegnens mówi, że to bardzo poważna sprawa, gdyż ‘dotyczy transmitowania na żywo molestowania dzieci, mającego miejsce w ciągu kolejnych 5 lat.’

Oskarżony podczas pierwszego dnia procesu zachowywał milczenie, poza uwagami wymienianymi szeptem ze swoim obrońcą, ale prawdopodobnie nie przyzna się on do najcięższych zarzucanych mu czynów, kiedy w środę będzie musiał złożyć zeznania.

„Wydaje się, że oskarżony przyznaje się do oglądania przesyłanych na żywo filmów,” powiedziała Trine Maria Ilsøe, korespondentka nadawcy DR. „Jak również do tego, że wiedział iż w niektórych przypadkach młode osoby miały mniej niż 18 lat. Jednak utrzymuje on, że nie było tam osób poniżej 12 roku życia i że dochodziło do jakichkolwiek gwałtów.”

Oskarżenie prawdopodobnie będzie oparte głównie na rozmowach z czatów pomiędzy mężczyzną a osobami organizującymi kręcenie filmów na Filipinach.

Transkrypcje tych rozmów prowadzonych poprzez Facebooka lub Skype zajmują 6 tomów akt. Łącznie sąd otrzymał 4,708 dokumentów.

We wtorek odczytano akt oskarżenia oraz wezwano dwóch świadków, specjalistę od IT z Narodowego Centrum Cyber Przestępczości oraz eksperta z Interpolu wyjaśniającego jak działa proceder płacenia za transmitowanie na żywo molestowania dzieci.

W listopadzie zeszłego roku brytyjski emeryt został skazany na 4 lata więzienia za zlecanie molestowania nawet czteroletnich dzieci na Filipinach.

Strona główna Wiadomości Dania Przed sądem stanął Duńczyk oskarżony o zlecanie molestowania 346 dzieci

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...