Siedemdziesięcioletni mężczyzna stanął przed sądem w Kopenhadze, oskarżony jest on o zlecanie molestowania 346 filipińskich dzieci.

Mieszkaniec Brøndby, jednej z dzielnic Kopenhagi, jest oskarżony o płacenie za transmisje na żywo z molestowania dzieci na Filipinach.

Oskarżyciel Helene Brædder z policji w Vestegnens mówi, że to bardzo poważna sprawa, gdyż ‘dotyczy transmitowania na żywo molestowania dzieci, mającego miejsce w ciągu kolejnych 5 lat.’

Oskarżony podczas pierwszego dnia procesu zachowywał milczenie, poza uwagami wymienianymi szeptem ze swoim obrońcą, ale prawdopodobnie nie przyzna się on do najcięższych zarzucanych mu czynów, kiedy w środę będzie musiał złożyć zeznania.

„Wydaje się, że oskarżony przyznaje się do oglądania przesyłanych na żywo filmów,” powiedziała Trine Maria Ilsøe, korespondentka nadawcy DR. „Jak również do tego, że wiedział iż w niektórych przypadkach młode osoby miały mniej niż 18 lat. Jednak utrzymuje on, że nie było tam osób poniżej 12 roku życia i że dochodziło do jakichkolwiek gwałtów.”

Oskarżenie prawdopodobnie będzie oparte głównie na rozmowach z czatów pomiędzy mężczyzną a osobami organizującymi kręcenie filmów na Filipinach.

Transkrypcje tych rozmów prowadzonych poprzez Facebooka lub Skype zajmują 6 tomów akt. Łącznie sąd otrzymał 4,708 dokumentów.

We wtorek odczytano akt oskarżenia oraz wezwano dwóch świadków, specjalistę od IT z Narodowego Centrum Cyber Przestępczości oraz eksperta z Interpolu wyjaśniającego jak działa proceder płacenia za transmitowanie na żywo molestowania dzieci.

W listopadzie zeszłego roku brytyjski emeryt został skazany na 4 lata więzienia za zlecanie molestowania nawet czteroletnich dzieci na Filipinach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.