Sąd uchyla deportację

Szwedzki sąd apelacyjny uchylił nakaz deportacji migranta skazanego za zgwałcenie dziecka ponad 100 razy.

Migrant został początkowo skazany za gwałt i wykorzystywanie seksualne dzieci i tym samym został skazany na 12 lat więzienia, przy czym dziecko, które wykorzystywał, miało zaledwie dziesięć lat, kiedy rozpoczęło się trzyletnie wykorzystywanie.

Sąd apelacyjny orzekł, że chociaż mężczyzna jest winny zgwałcenia dziecka, jego sprawa nie spełniała wymogów wynikających z wyjątkowych okoliczności, by go deportować z kraju, jak orzekł poprzedni sąd. Prokurator wniósł odwołanie od nowej decyzji i zażądał deportacji tego człowieka.

Zgodnie z komunikatem prasowym prokuratury, mężczyzna mieszka w Szwecji od około 22 lat, co zostało podane jako powód, dla którego nie może zostać deportowany.

Charlie Weimers, członek populistycznych Szwedzkich Demokratów, skomentował tę sprawę, mówiąc : “Pokazuje to, dlaczego ustawodawstwo musi zostać zmienione tak, aby potrzebny był znacznie dłuższy okres, zanim ktoś będzie mógł uzyskać obywatelstwo. A także, dlaczego decyzja o obywatelstwie powinna być tymczasowa przez pierwsze pięć lat”.

Wcześniej w tym miesiącu Sąd Apelacyjny w Göta uchylił wyrok skazujący za gwałt na dziecku innego migranta, obywatela Afganistanu. Sąd stwierdził, że nie ma wystarczających dowodów, aby bez wątpienia stwierdzić, że migrant wiedział, że dziewczyna, z którą uprawiał seks, miała zaledwie 13 lat.

Orzeczenie zapadło pomimo faktu, że Afgańczyk zamówił bilet autobusowy dla dziewczynki i podał jej właściwy wiek. Twierdził, że podał wiek, aby otrzymać zniżkę na bilet, i że był to zwykły zbieg okoliczności, że to był jej prawdziwy wiek. W wyniku orzeczenia migrant uniknął również deportacji.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla prawie wszystkich nierezydentów, aby uniknąć rozprzestrzeniania się nowych szczepów koronawirusa. „Od...

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy kościół Spånga, którego najstarsza część wybudowana została około 1175–1200 roku....

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Musisz przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla...

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe...