fbpx

Rodzice powinni zostać zmuszeni do zapłaty grzywny za nieobecność dzieci w szkole

Rodzice dzieci w Szwedzkim mieście Vadstena powinni zostać zmuszeni do zapłaty grzywny, jeśli ich dzieci nie zjawią się w szkole.

Nauka w Szwecji jest obowiązkowa co oznacza, że ​​dzieci muszą uczęszczać do szkoły i uczestniczyć w zajęciach organizowanych w szkole.

Jeśli uczeń nie ma uzasadnionej przyczyny nieobecności ma zostać wprowadzony plan działania,który ma wyjaśnić powód nieobecności dziecka w szkole.

Politycy w Vadstenie chcą pójść o krok dalej.

Propozycja: rodzice będą płacić karę za nieobecność dzieci w szkole.

Gmina chce aby rodzice których dzieci nie uczęszczają do szkoły bez podania powodów nieobecności, zapłacili 5000 koron (~2030 zł) grzywny za jednego ucznia.

Sąd administracyjny musi podjąć decyzję, czy propozycja gminy o karaniu za nieobecność dziecka w szkole jest uzasadniona.

Strona główna Wiadomości Szwecja Rodzice powinni zostać zmuszeni do zapłaty grzywny za nieobecność dzieci w szkole

Warto przeczytać

Duński rząd chce odesłać uchodźców syryjskich do domu

Rząd Danii rozważa odesłanie uchodźców z Syrii z powrotem do domu, argumentując to sytuacją w kraju: obszary znajdujące się pod władaniem Baszara...

Norwegia: badania nad związkiem witaminy D z koronawirusem

140 tys. Norwegów bierze udział w organizowanych na szeroką skalę badaniach dotyczących COVID-19. Częścią badań jest kwestia powiązań między wirusem a działaniem...

Kiedy możliwe będą podróże lotnicze ze Szwecji za granicę?

Choć Szwedzi uwielbiają podróże, od dłuższego czasu dalsze wyjazdy nie są możliwe. Na pytanie, kiedy dokładnie będzie można opuścić Szwecję i wybrać...