fbpx

Rekordowa liczba deportacji to jeszcze za mało dla Norwegów

W 2016 roku z Norwegii zostało deportowanych 8,078 osób, taką liczbę podała Służba Imigracyjna.
Pomimo tego, że jest to największa liczba deportowanych osób w historii Norwegii, to mniej niż zakładał rządowy plan.

Według raportu przedstawionego przez nadawcę NRK w ostatnich dniach 2016 roku policja miała dodatkowo starać się, aby osiągnąć założoną przez rząd liczbę 9,000 deportowanych osób.
Pomimo tego, że wyznaczony cel nie został osiągnięty, minister ds. imigracji Sylvi Listhaug powiedziała, że jest zadowolona z rekordowej liczby deportacji.

„To oznacza walkę z przestępczością i bezpieczeństwo dla mieszkańców. Znajdziemy tych, którzy w Norwegii przebywają nielegalnie i odeślemy ich do kraj z których przybyli,” powiedziała minister.

Deportowanie 8,078 oznacza 2% wzrost w porównaniu z rokiem 2015.
Dowodzący Służbą Imigracyjną Morten Hojem Ervik powiedział, że niższa od założonej liczba deportacji wynika częściowo z niskiej ilości imigrantów co oznacza, że jest mniej osób do deportacji.

Po serii zaostrzeń prawa liczba osób starających się o azyl w Norwegii w 2016 roku osiagnęła najniższy wynik od 19 lat.

Około 28 % deportowanych w 2016 roku osób było notowanych przez policję, co oznacza nieznaczny wzrost w porównaniu z wcześniejszym rokiem.

Strona główna Wiadomości Norwegia Rekordowa liczba deportacji to jeszcze za mało dla Norwegów

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...