fbpx

Rada miejska w Oslo może zakazać prac domowych

Nowa, lewicowa rada miejska w Oslo planuje wprowadzić zakaz zadawania prac domowych dla dziesiątków tysięcy uczniów twierdząc, że “umacniają one nierówności społeczne”.

W czasie negocjowania koalicji w radzie miejskiej z Norweską Partią Pracy oraz Zielonymi, pojawiła się zapowiedź Socjalistycznej Partii Lewicowej wprowadzania “alternatywnych metod oceniania i innego sposobu organizowania prac domowych”.

Nowa rada rozpoczęła swoje prace w środę i zamierza zacząć wprowadzać swoje obietnice w życie. “Chcemy, aby zamiast tego nastąpiło skupienie się na tym, co nazywamy ‘ćwiczeniami szkolnymi’, czyli pracy uczniów z nauczycielami w szkole,” powiedział nadawcy NRK, lider Lewicowych Socjalistów Audun Lysbakken. “Zapewni to więcej nauki dla wszystkich dzieci i mniej stresu dla rodzin.”

Sunniva Holmås Eidsvoll, liderka partii w Oslo, powiedziała, że chce, aby zadawanie prac domowych było tymczasowo zakazane dla dzieci od 6 do 13 lat, lub co najmniej do dziewiątego roku życia.
W całej Norwegii rośnie w siłę kampania na rzecz całkowitego zakazania zadawania prac domowych, popierana przez rodziców uważających, że maja prawo do bycia wolnymi od konieczności odrabiania prac domowych.

Strona główna Wiadomości Norwegia Rada miejska w Oslo może zakazać prac domowych

Warto przeczytać

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

„The Times of India”: Szwedzi inteligentnie praktykują dystans społeczny, a lockdown jest zbędny

Serwis „The Times of India” postanowił pochwalić szwedzką strategię walki z koronawirusem. W artykule, opublikowanym na stronie, powołano się na m.in. na...

Niemcy zniosły zakaz podróżowania do Szwecji

Niemcy zniosły zakaz podróżowania do Szwecji, ponieważ liczba przypadków COVID-19 w tym kraju spadła w lipcu po gwałtownym wzroście w czerwcu.