Rada miejska w Oslo może zakazać prac domowych

Nowa, lewicowa rada miejska w Oslo planuje wprowadzić zakaz zadawania prac domowych dla dziesiątków tysięcy uczniów twierdząc, że “umacniają one nierówności społeczne”.

W czasie negocjowania koalicji w radzie miejskiej z Norweską Partią Pracy oraz Zielonymi, pojawiła się zapowiedź Socjalistycznej Partii Lewicowej wprowadzania “alternatywnych metod oceniania i innego sposobu organizowania prac domowych”.

Nowa rada rozpoczęła swoje prace w środę i zamierza zacząć wprowadzać swoje obietnice w życie. “Chcemy, aby zamiast tego nastąpiło skupienie się na tym, co nazywamy ‘ćwiczeniami szkolnymi’, czyli pracy uczniów z nauczycielami w szkole,” powiedział nadawcy NRK, lider Lewicowych Socjalistów Audun Lysbakken. “Zapewni to więcej nauki dla wszystkich dzieci i mniej stresu dla rodzin.”

Sunniva Holmås Eidsvoll, liderka partii w Oslo, powiedziała, że chce, aby zadawanie prac domowych było tymczasowo zakazane dla dzieci od 6 do 13 lat, lub co najmniej do dziewiątego roku życia.
W całej Norwegii rośnie w siłę kampania na rzecz całkowitego zakazania zadawania prac domowych, popierana przez rodziców uważających, że maja prawo do bycia wolnymi od konieczności odrabiania prac domowych.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Kiedy powstanie sieć tuneli łączących Danię i Szwecję?

Władze regionu Skåne, na południu Szwecji, mają w planach budowę sieci tuneli, które połączą Helsinborg z duńskim miastem Helsingør...

Tłumy w szwedzkich szpitalach. Pacjentów jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej

W szwedzkich szpitalach przebywa obecnie więcej pacjentów niż na którymkolwiek wcześniejszym etapie pandemii koronawirusa. Państwowy epidemiolog Anders Tegnell przyznaje,...

Thunberg przywołuje Dalajlamę do porządku: „Proszę, ucz się więcej”.

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg, która 3 stycznia świętowała osiemnaste urodziny, miała przyjemność stoczyć wideorozmowę z Dalajlamą. Duchowy i polityczny...

Musisz przeczytać

Kiedy powstanie sieć tuneli łączących Danię i Szwecję?

Władze regionu Skåne, na południu Szwecji, mają w planach...

Socjaldemokraci znów krytykowani za bezradność wobec koronawirusa

Ostatni sondaż wyborczy wykazał, że Stefan Löfven i prowadzona...