fbpx

Rada miejska w Oslo może zakazać prac domowych

Nowa, lewicowa rada miejska w Oslo planuje wprowadzić zakaz zadawania prac domowych dla dziesiątków tysięcy uczniów twierdząc, że “umacniają one nierówności społeczne”.

W czasie negocjowania koalicji w radzie miejskiej z Norweską Partią Pracy oraz Zielonymi, pojawiła się zapowiedź Socjalistycznej Partii Lewicowej wprowadzania “alternatywnych metod oceniania i innego sposobu organizowania prac domowych”.

Nowa rada rozpoczęła swoje prace w środę i zamierza zacząć wprowadzać swoje obietnice w życie. “Chcemy, aby zamiast tego nastąpiło skupienie się na tym, co nazywamy ‘ćwiczeniami szkolnymi’, czyli pracy uczniów z nauczycielami w szkole,” powiedział nadawcy NRK, lider Lewicowych Socjalistów Audun Lysbakken. “Zapewni to więcej nauki dla wszystkich dzieci i mniej stresu dla rodzin.”

Sunniva Holmås Eidsvoll, liderka partii w Oslo, powiedziała, że chce, aby zadawanie prac domowych było tymczasowo zakazane dla dzieci od 6 do 13 lat, lub co najmniej do dziewiątego roku życia.
W całej Norwegii rośnie w siłę kampania na rzecz całkowitego zakazania zadawania prac domowych, popierana przez rodziców uważających, że maja prawo do bycia wolnymi od konieczności odrabiania prac domowych.

Strona główna Wiadomości Norwegia Rada miejska w Oslo może zakazać prac domowych

Warto przeczytać

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Premier Szwecji: „pracujcie zdalnie, nie obejmujcie bliskich i przyjaciół”

Premier Stefan Löfven, zaniepokojony rosnącą liczbą nowych infekcji koronawirusowych, wezwał Szwedów do bezwzględnego przestrzegania odgórnych restrykcji. Choć druga fala zachorowań nie  dotarła...

Szwecja: „klany” gangsterskie sprawują władzę nad dzielnicami dużych miast

Szwedzka policja ma trudności w zapanowaniu nad „klanami” gangsterskimi, które korzystają rzekomo z własnego wymiaru sprawiedliwości i przyczyniają się do wzrostu brutalnych...