fbpx

Przydatne artykuły do sprzątania w domu

Artykuł ekspercki

Aby sprzątanie było szybsze i przyjemniejsze warto zadbać o odpowiednie akcesoria oraz gadżety. Warto zadbać o jak najwygodniejszy sprzęt. Zobacz, co powinno znaleźć się w twoim domu podczas robienia porządków.

Sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Mało kto lubi to robić. Jednak istnieją sposoby, które sprawiają, że sprzątanie staje się przyjemniejsze oraz szybsze. Przede wszystkich warto zadbać o odpowiednie akcesoria, które przydadzą się nam podczas tej czynności. Obecnie w sklepach znajdziemy spory wybór sprzętów oraz artykułów, które usprawniają sprzątanie.

Zanim zaczniemy sprzątać warto również opracować sobie odpowiedni plan. Nie róbmy wszystkiego na raz. Zacznijmy od jednego pomieszczenia, a następnie przejdźmy do czyszczenia kolejnego. Dużym uproszczeniem będzie jeśli będziemy pozbywać się brudu regularnie – w ten sposób nie będą konieczne całodzienne, generalne porządki.

Czyszczenie podłóg

Podłoga w mieszkaniu brudzi się najbardziej, szczególnie w kuchni czy w łazience. Sposób jej czyszczenia zależy od tego z czego jest ona wykona i czy leży na niej dywan lub wykładzina. W przypadku drewnianych czy kamiennych posadzek konieczne jest zamiatanie powierzchni oraz jej mycie. Możemy również je odkurzać, ale musimy zadbać, by nie porysować przy tym podłogi.Dlatego też niezbędny będzie mop. Pamiętajmy, że drewno nie lubi nadmiernej wilgoci, dlatego należy zadbać o dobre wyżymanie wody. W sklepach znajdziemy specjalne zestawy z mopem. Niektóre z nich posiadają automatyczną wyżymarkę. Ciekawym rozwiązaniem jest również mop parowy, który działa bez użycia żadnych środków czyszczących. Potrzebna jest tylko woda.

Czyszczenie okien

Podczas czyszczenia okien przydać mogą się specjalne myjki oraz ściereczki. Dzięki myjkom możemy pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń oraz uniknąć smug na szybach. Możemy wybrać między myjkami tradycyjnymi lub akumulatorowymi. Warto zadbać również o ściereczki z mikrofibry, które świetnie sprawdzają się podczas czyszczenia okien. W sklepach znajdziemy również specjalne chusteczki, które nadają się do bezpośredniego mycia okien. Pamiętajmy jednak, że nie wyczyszczą one dokładnie okien mocno zabrudzonych.

Czyszczenie pozostałych powierzchni

Istnieje wiele ciekawych gadżetów, które usprawniają sprzątanie oraz czyszczenie różnych elementów. Jednym z ciekawszych rozwiązań są specjalne maty, które możemy umieścić na kuchence pomiędzy palnikami. W ten sposób kapiący tłuszcz nie trafia bezpośrednio na kuchenkę. Oczywiście to rozwiązanie można zastosować jedynie przy kuchenkach z palnikami.Innym gadżetem są magiczne gąbki. Działają bez użycia żadnych środków czyszczących. Potrzebna jest tylko woda. Poza tym są w stanie usunąć wiele różnych zabrudzeń. Plamy z tłuszczu, smarów, kamień – nie stanowią żadnego problemu. Mogą one zastępować zwykłe zmywaki, jednak należy pamiętać, że zużywają się one o wiele szybciej. Pod wpływem tarcia ścierają się i konieczna jest ich wymiana.

 

Więcej informacji
Firma General Fresh dostępna jest pod adresem http://generalfresh.pl/ – różnego rodzaju środki czystości.
Strona główna Rozmaitości Przydatne artykuły do sprzątania w domu

Warto przeczytać

Jak zarządzać swoją emeryturą w Szwecji nawet, jeśli nie zamierzasz w niej pozostać

W emocjach związanych z urządzaniem sobie życia w nowym kraju i zmaganiu się z wyzwaniami stawianymi przez życie łatwo jest zapomnieć o...

Szwecja miała właśnie najgorętszy dzień w roku

Lato jeszcze się nie rozpoczęło a już jedno miasto odnotowało najgorętszy dzień w Szwecji. Według wstępnych danych szwedzkiej krajowej...

Jak zarządzać swoją emeryturą w Szwecji

Ci, którzy żyją w Szwecji i mają bardzo niskie dochody albo nie mieli żadnych dochodów w Szwecji także mogą być uprawnieni do...