Wokalista będąc pod wpływem alkoholu założył się z kolegami, że na następny koncert pójdzie pieszo, zapomniał tylko, że ten koncert jest w Norwegii, teraz ma do przejścia 778 kilometrów.

Joakim Brodén, wokalista zespołu Sabaton prowadzi video-dziennik ze swojej pieszej podróży, poprosił też fanów zespołu, aby udzielili mu po drodze noclegów.

„Byłem zalany w trupa na wczorajszym przyjęciu i mam dzisiaj potężnego kaca,” tak Brodén rozpoczął swój dziennik. „Robiliśmy dużo głupich rzeczy. Założyłem się z moimi kolegami, że na następny koncert pójdę pieszo lub pobiegnę.”

Następnego dnia po zakładzie Brodén ciągle nie wiedział, że następny koncert grupy jest w Norwegii, gdzie wystąpi ona w ramach Trondheim Metal Fest, trwającego od 1 do 3 dnia października.

„Nie miałem świadomości, że następny koncert jest w Trondheim,” powiedział wokalista w wywiadzie udzielonym portalowi trd.by. „To zaczęło się, jako żart, ale teraz stało się bardzo poważne. Po tej wyprawie będę w najlepszej formie, jaką kiedykolwiek miałem.”

Utwór zespołu Sabaton Cliffs of Gallipoli z 2008 roku jest numerem jeden szwedzkiej listy przebojów, chociaż ich album Heroes wydany w 2014 roku jest zaledwie na miejscu 59.

W swoim video Brodén poprosił swoich fanów o pomoc.

„Więc, jeśli zobaczycie bezdomnego Szweda idącego wzdłuż E16 [oznaczenie autostrady], lub E6, będzie wspaniale jeśli zaoferujecie mi piwo, a może nawet jakieś jedzenie.”

Brodén postanowił nawet pójść dłuższą trasą przez Vormsund w Norwegii, aby odpocząć tam kilka dni z przyjaciółmi, przed swoją dalszą drogą.

 

Facebook