fbpx

Próbowali handlować narkotykami, wykorzystując szwedzką wyspę.

Pięciu mężczyzn należących do gangu zostało postawionych przed sądem. Wykorzystali oni wyspę Ven jako przystanek w przewozie narkotyków z Danii do Szwecji.

Ven leży pomiędzy Zelandią a Skanią, w cieśninie Sund. To popularny ośrodek turystyczny, na co dzień znany jako miejsce błogie i spokojne. Dwaj gangsterzy przewozili narkotyki z miejscowości Rungsted, znajdującej się w Danii. Podróżowali łodzią hybrydową.

Do przetransportowania mieli 28 kg czystej amfetaminy, 3 kg kokainy oraz 5 kg MDMA.

Jeden z mężczyzn usłyszał zarzuty obmyślenia trasy – był „mózgiem” całej operacji. Drugi, który sterował łodzią, będzie sądzony za fizyczny transport narkotyków. Członkowie gangu mieli trzech wspólników.

„Każdy z nich miał przypisaną konkretną rolę – popełnili przestępstwo razem, wspólnymi siłami. Przemyt był działaniem zaplanowanym, wszyscy byli w zupełności świadomi swoich czynów”, powiedziała prokurator Ulla Karlbrink podczas rozprawy, która odbyła się w Sądzie Rejonowym w Lund we wtorek.

Gangsterzy zostali przyłapani na gorącym uczynku w wiosce Kyrkbacken, na zachodzie wyspy. Jeden z okolicznych mieszkańców widział, jak podejrzani mężczyźni wyładowują z łodzi torby. Gdy uznał, że mogą być niebezpieczni, zawiadomił o sprawie straż przybrzeżną.

Straż przybrzeżna zatrzymała łódź w drodze powrotnej do Danii i powiadomiła o wszystkim organy celne oraz policję. Do rewizji doszło w szwedzkiej miejscowości Landskrona.

Dwóch mężczyzn pochodzi z Halmstad, dwóch z Trollhättan. Jeden to mieszkaniec Uddevalli. Wszyscy twierdzą, że są niewinni.

Wyspa Ven cieszy się sporą popularnością wśród turystów. Często przybywają tu m.in. rowerzyści. W 1580 roku duński astronom, Tycho Brahe, założył tu swoje obserwatorium.

Strona główna Wiadomości Szwecja Próbowali handlować narkotykami, wykorzystując szwedzką wyspę.

Warto przeczytać

Duński rząd chce odesłać uchodźców syryjskich do domu

Rząd Danii rozważa odesłanie uchodźców z Syrii z powrotem do domu, argumentując to sytuacją w kraju: obszary znajdujące się pod władaniem Baszara...

Norwegia: badania nad związkiem witaminy D z koronawirusem

140 tys. Norwegów bierze udział w organizowanych na szeroką skalę badaniach dotyczących COVID-19. Częścią badań jest kwestia powiązań między wirusem a działaniem...

Rekordowe zimne lato w Szwecji. -3,3 stopnia w lipcu

W sobotę w większości miejsc w Szwecji było mniej niż 20 stopni Celsjusza. W kilku miejscach, takich jak Harstena oraz północnej Ölands, odnotowano temperaturę powyżej 20...