Premier Szwecji chce “pełnego zjednoczenia” Szwecji

Szwedzki premier Stefan Löfven chce, aby każdy obywatel kraju miał dostęp do podstawowych usług państwowych oraz posiadał szybki Internet.

„Nadszedł czas na zwiększenie jedności między miastami a prowincją, nad którą nikt nie pracował przez ostatnie dekady,” powiedział Löfven podczas świątecznego przemówienia na rynku głównym w mieście Enköping.

Löfven mówił o solidarności pomiędzy miastami a prowincją jako o podstawie szwedzkiego społeczeństwa, mówił także o swoich obawach z powodu zanikania w polityce poczucia wspólnoty.
„Wiem, że wielu ludzi w kraju pyta, ‘czym jest państwo?’,” powiedział Löfven.

Premier przydzielił ministrowi odpowiedzialnemu za administrację publiczną Ardalanowi Shekarabi zadanie upewnienia się, że wszyscy obywatele mają dostęp do podstawowych usług państwowych, „niezależnie od swojego miejsca zamieszkania.”

Można tutaj zauważyć, że obywatele płacący podatki od zawsze powinni mieć to zapewnione.

„Właśnie dlatego musimy się upewnić, że wszystko działa. To rozsądne, że chcemy sprawdzić, czy wszystkie państwowe usługi działają w każdym miejscu w kraju, gdyż do tej pory byliśmy zbyt skupieni na własnych sprawach i nie patrzyliśmy na kraj jako na całość. Teraz poważnie zajmiemy się tą sprawą,” powiedział Löfven agencji TT już po wygłoszeniu mowy.

Dodatkowo poza podstawowym dostępem do wszystkich państwowych usług dla wszystkich obywateli, rząd chce się także zająć zwiększeniem dostępu do szybkiego Internetu.

W ciągu najbliższych 4 lat, ponad pół miliona Szwedów więcej ma zyskać dostęp do szybkiego Internetu, tak wynika z rządowych planów, wyrażających Szwedzkie ambicje w rozwoju cyfrowej łączności.
„Ustaliliśmy już wstępne plany i daty dla zapewnienia ‘całkowitego zjednoczenia’ Szwecji,” powiedział Löfven.

Premier obiecał także, polepszenie sytuacji finansowej najstarszych obywateli – jednej z grup osób najgorzej sytuowanych w kraju.

Rząd ma w planach powołanie specjalnej komisji mającej na celu sprawdzenie czy obecny system emerytalny i opiekuńczy jest wystarczający dla najbiedniejszych.

Strona główna Wiadomości Szwecja Premier Szwecji chce "pełnego zjednoczenia" Szwecji

Warto przeczytać

Chcesz kupić opuszczony szwedzki dom?

Na terenach wiejskich w Szwecji znajdują się niezamieszkałe domy, które stoją puste z powodu wyludnienia, gdy mieszkańcy przenoszą się do miast. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwedzki rząd mówi, że szczepionka nie spowoduje ustąpienia pandemii

Rząd Szwecji spodziewa się, że pandemia będzie trwać do 2021 roku, nawet jeśli dostępne będą szczepionki, informuje Dagens Nyheter. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle...

Nowe dane o śmiertelnych strzelaninach w Szwecji

Łącznie 43 osoby zginęły w strzelaninach w 2020 roku to o jedną osobę więcej niż rok wcześniej, ale jak dotąd wciąż mniej niż w...