fbpx

Pracownicy Agencji ds. Migracji otrzymują coraz więcej gróźb

Personel Agencji ds. Migracji zgłasza coraz więcej przypadków gróźb i niepokojących telefonów. W większości są to działania osób wyładowujących swoją frustrację spowodowaną długim czasem oczekiwania na odpowiedź ze strony agencji.

W pierwszych 9 miesiącach tego roku zostały zgłoszone 72 przypadki fizycznej przemocy w stosunku do pracowników Agencji ds. Migracji (Migrationsverket). W całym 2016 roku zarejestrowano 43 takie zdarzenia.

Pracownicy otrzymują także wiele gróźb poprzez maile, telefony lub w mediach społecznościowych. Według Helene Liss, zajmującej się bezpieczeństwem pracowników w Sztokholmie, za większością tych przypadków stoi frustracja.

„To prawie niekończące się oczekiwanie na zajęcie się twoim przypadkiem a później wyczekiwanie na decyzję. To może wywoływać frustrację,” powiedziała ona w wywiadzie udzielonym gazecie Aftonbladet.

„Zwiększa się także liczba grożenia samookaleczeniem lub popełnieniem samobójstwa,” dodała.

Aftonbladet podaje, że od 1 stycznia do 30 września zarejestrowano 2,875 zdarzeń. Oprócz słownych obraz były to również 72 przypadki przemocy lub gróźb pozbawienia życia.

W 2015 roku o azyl w Szwecji wystąpiło 163,000 osób. Agencja ds. Migracji była zmuszona do zatrudnienia nowych pracowników do zajęcia się taką ilością wniosków. Obecnie w ‘systemie’ zarejestrowanych jest około 85,000 osób, które albo czekają na decyzję, albo otrzymały decyzję odmowną i złożyły od niej odwołanie.

Wiele z tych osób skarży się na długi czas oczekiwania oraz brak wiedzy, kiedy otrzymają odpowiedź, gdyż niektórzy czekają tygodniami a inni ponad rok na rozpatrzenie swojego podania.

Maria Johansson ekspert od warunków pracy w Agencji ds. Migracji także potwierdziła, że mnóstwo obraz kierowanych do pracowników pochodzi z ust sfrustrowanych osób, które złożyły wniosek o azyl.

„Większość przypadków dotyczy sfrustrowanych oczekujących, którzy wyrażają się w ostry sposób. Nie stanowią one prawdziwego zagrożenia, ale bardzo wpływają na warunki pracy personelu, który musi sobie radzić z takimi osobami. Robimy wszystko, żeby wspierać się nawzajem,” powiedziała Johansson.

Strona główna Wiadomości Szwecja Pracownicy Agencji ds. Migracji otrzymują coraz więcej gróźb

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...