Potężna eksplozja w Sztokholmie

W nocy z wtorku na środę w stolicy Szwecji doszło do potężnego wybuchu. Był on tak silny, że w wypadku ucierpiało co najmniej kilka osób.

Sprawę nagłośniły lokalne media, między innymi dziennik “Aftonbladet”.

Vinsta to dzielnica Sztokholmu, położona w zachodniej części miasta. Jest terenem w znacznej mierze przemysłowym. Właśnie tutaj miała miejsce eksplozja.

W ciągu nocy policjanci odebrali kilka telefonów od ludzi, którzy znajdowali się w feralnej okolicy. Dzwoniący skarżyli się na “donośny hałas”. Jak wyjawił Fredrik Andersson – reprezentujący szwedzką policję – do wybuchu doszło ok. godz. 01:00 w nocy.

Do szpitala przetransportowano kilka poszkodowanych osób. Większość cierpiała z powodu nieznacznych obrażeń. W ciele jednego z poszkodowanych tkwiły kawałki rozbitego szkła.

Teren został ogrodzony przez policję; natychmiast wszczęto dochodzenie. Przesłuchiwani są okoliczni mieszkańcy. Na razie nie ustalono jeszcze, co spowodowało eksplozję.

To nie pierwszy raz, kiedy w Sztokholmie wydarzył się podobny incydent. Kilka tygodni temu eksplodował autobus (bez pasażerów) w centrum Sztokholmu. Kierowca zdołał ujść z życiem – w porę opuścił bowiem pojazd.

Strona główna Szwecja Sztokholm Potężna eksplozja w Sztokholmie

Warto przeczytać

Norweska policja znajduje ponad 700 kilogramów haszyszu w polskim traktorze

Norweg i Litwin zostali aresztowani w zeszłą sobotę po tym, jak policja znalazła ponad 700 kilogramów haszyszu w przyczepie w Skien. Skonfiskowana ilość jest jedną...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku.

Jaki podatek najlepiej wybrać dla pracowników najemnych w Szwecji? Czy polskie firmy jednoosobowe muszą płacić podatek w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku? Jaki podatek najlepiej...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...