fbpx

Port lotniczy Sztokholm-Arlanda: skrzydło samolotu utknęło w ścianie.

Samolot pasażerski linii lotniczej Air India uderzył w zewnętrzną ścianę kompleksu Stockholm-Arlanda Flygplats. Do zdarzenia doszło w środę, 28 listopada.

Ze ścianą budynku zetknęło się lewe skrzydło samolotu. Miało to miejsce ok. 50 metrów od terminalu #5. Przed godziną 19:00 w komunikacie prasowym o incydencie poinformowała sztokholmska policja.

Pechowy boeing przyleciał do Sztokholmu z Nowego Delhi – a więc stolicy Indii. Na pokładzie znajdowało się 179 pasażerów. Policja informuje, że żadna z tych osób nie została poszkodowana w wyniku zderzenia.

Podróżnicy wydostali się z samolotu przez awaryjną, ruchomą klatkę schodową, a potem pieszo musieli przejść na terminal. Na szczęście nie był to długi odcinek drogi.

Incydent miał miejsce, gdy samolot kierował się na wyznaczoną bramkę (niedługo przed godz. 18:00). Według biura Swedavii – firmy zarządzającej szwedzkimi lotniskami – przyczyny zderzenia nie zostały jeszcze ustalone.“Ponieważ samolot przyleciał z Indii, nie możemy na razie wyjaśnić, co poszło nie tak”, powiedział Robert Pletzin – rzecznik Swedavii. Zdaniem Pletzina, wypadek nie miał żadnego wpływu na ruch pozostałych samolotów.

W sieci pojawiło się nagranie wideo, przedstawiające scenę wypadku. Widać na nim, że skrzydło boeinga głęboko utkwiło w ścianie budynku. Jeden z uczestników zdarzenia miał powiedzieć, że zderzenie wywołało na terminalu chaos.

“W mgnieniu oka pojawiły się samochody policyjne, pojazdy strażackie, wszystko… Nie dowierzałem, że skrzydło samolotu mogło zaklinować się w ścianie”, relacjonuje uczestnik zdarzeń.Strona główna Szwecja Sztokholm Port lotniczy Sztokholm-Arlanda: skrzydło samolotu utknęło w ścianie.

Warto przeczytać

Dwa statki zderzyły się w cieśninie między Danią a Szwecją

Cieśnina między duńską wyspą Zelandią a Szwecją, łącząca Kattegat z Bałtykiem, stała się miejscem zderzenia statków. Armia duńska...

Szwecja: „klany” gangsterskie sprawują władzę nad dzielnicami dużych miast

Szwedzka policja ma trudności w zapanowaniu nad „klanami” gangsterskimi, które korzystają rzekomo z własnego wymiaru sprawiedliwości i przyczyniają się do wzrostu brutalnych...

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...