Port lotniczy Sztokholm-Arlanda: skrzydło samolotu utknęło w ścianie.

Samolot pasażerski linii lotniczej Air India uderzył w zewnętrzną ścianę kompleksu Stockholm-Arlanda Flygplats. Do zdarzenia doszło w środę, 28 listopada.

Ze ścianą budynku zetknęło się lewe skrzydło samolotu. Miało to miejsce ok. 50 metrów od terminalu #5. Przed godziną 19:00 w komunikacie prasowym o incydencie poinformowała sztokholmska policja.

Pechowy boeing przyleciał do Sztokholmu z Nowego Delhi – a więc stolicy Indii. Na pokładzie znajdowało się 179 pasażerów. Policja informuje, że żadna z tych osób nie została poszkodowana w wyniku zderzenia.

Podróżnicy wydostali się z samolotu przez awaryjną, ruchomą klatkę schodową, a potem pieszo musieli przejść na terminal. Na szczęście nie był to długi odcinek drogi.

Incydent miał miejsce, gdy samolot kierował się na wyznaczoną bramkę (niedługo przed godz. 18:00). Według biura Swedavii – firmy zarządzającej szwedzkimi lotniskami – przyczyny zderzenia nie zostały jeszcze ustalone.“Ponieważ samolot przyleciał z Indii, nie możemy na razie wyjaśnić, co poszło nie tak”, powiedział Robert Pletzin – rzecznik Swedavii. Zdaniem Pletzina, wypadek nie miał żadnego wpływu na ruch pozostałych samolotów.

W sieci pojawiło się nagranie wideo, przedstawiające scenę wypadku. Widać na nim, że skrzydło boeinga głęboko utkwiło w ścianie budynku. Jeden z uczestników zdarzenia miał powiedzieć, że zderzenie wywołało na terminalu chaos.

“W mgnieniu oka pojawiły się samochody policyjne, pojazdy strażackie, wszystko… Nie dowierzałem, że skrzydło samolotu mogło zaklinować się w ścianie”, relacjonuje uczestnik zdarzeń.Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla prawie wszystkich nierezydentów, aby uniknąć rozprzestrzeniania się nowych szczepów koronawirusa. „Od...

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy kościół Spånga, którego najstarsza część wybudowana została około 1175–1200 roku....

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Musisz przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla...

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe...