Południe Szwecji: zaginiony, amerykański boa odnajduje się w toalecie sąsiada.

Wyobraźcie sobie, że kładziecie się spać i postanawiacie najpierw skorzystać z toalety. Jednak tam wita Was boa tęczowy – wąż popularny między innymi na południu Brazylii i w Paragwaju.

Johan-Martin Spik Skum przeżył takie spotkanie w ubiegłym tygodniu, w swoim domu na terenie szwedzkiej Laponii. To prawdopodobnie ostatnie miejsce, w jakim tropikalny wąż z Centralnej i Południowej Ameryki powinien się znaleźć.

Skum nagrał filmik, który przedstawia jego chwile grozy i zamieścił go na Facebooku. Nagranie obejrzał sąsiad mężczyzny z góry. Olov Boman – bo o nim mowa – szukał akurat… zaginionego pupila.

Dzień przed tym zdarzeniem Boman czyścił terrarium, które zamieszkiwał wąż. Egzotyczny gad uciekł z pomieszczenia, gdy tylko nadarzyła się okazja. Jego właściciel pognał w stronę łazienki, by uniknąć najczarniejszego scenariusza: niestety, było już za późno, a wąż zniknął w kanalizacji.

“Spuściłem wodę i zamknąłem toaletę. Wąż musiał już znajdować się w jej odpływie i w ten sposób przedostał się poziom niżej, a potem trafił do mieszkania sąsiada”, tłumaczy Boman.Boman nie miał pewności, gdzie jest boa. Kiedy przeszukiwał całe mieszkanie, Skum przeżywał najstraszniejsze chwile swego życia. Cierpiał na fobię przed wężami i nie wiedział, jak zachować się w obliczu tak niecodziennych zdarzeń.

Z początku przerażony mężczyzna próbował uniemożliwić wężowi wyjście: zatrzasnął więc klapę toaletową ciężkimi przedmiotami. Później stwierdził, że warto uchwycić dusiciela na nagraniu wideo.

“Gdyby uciekł, tylko ja wiedziałbym o jego wędrówkach od mieszkania do mieszkania.”

Wąż boa pozostał w toalecie Skuma przez całą noc. Nazajutrz “odebrał” go sąsiad z góry. Boman dowiedział się, gdzie jest jego pupil dopiero po tym, jak klip obejrzeli na Facebooku wspólni przyjaciele obu mężczyzn.


“Byłem w szoku i czułem potworny wstyd”, wyznał Boman. “Ale mój sąsiad musiał być jeszcze bardziej zszokowany. Wybierasz się nocą do łazienki i dostrzegasz tropikalnego węża, oddając jednocześnie mocz. Wszystko to w Jokkmokk, na południu Szwecji…”

Na szczęście nikomu – wężowi też – nic się nie stało.

“Nie podejrzewałem, że może przetrwać w zimnej wodzie. Byłem zaskoczony”, powiedział Boman. Jego sąsiad nie żywi do niego urazy.

Mężczyzna planuje zabezpieczyć terrarium, aby ponownie nie doszło do spektakularnej ucieczki.Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: Mężczyzna zastrzelony w restauracji w Märsta

Krótko po godzinie 19:00 w sobotę wieczorem policja otrzymała kilka alarmów dotyczących strzelaniny w Valsta w miejscowości Märsta w...

Testy językowe dla przyszłych obywateli Szwecji?

W Szwecji ogłosiło, że już wkrótce cudzoziemcy ubiegający się o szwedzkie obywatelstwo będą musieli dowieść swojej znajomości języka lokalnego....

Tłumy w szwedzkich szpitalach. Pacjentów jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej

W szwedzkich szpitalach przebywa obecnie więcej pacjentów niż na którymkolwiek wcześniejszym etapie pandemii koronawirusa. Państwowy epidemiolog Anders Tegnell przyznaje,...

Musisz przeczytać

Szwecja: Mężczyzna zastrzelony w restauracji w Märsta

Krótko po godzinie 19:00 w sobotę wieczorem policja otrzymała...

Kiedy powstanie sieć tuneli łączących Danię i Szwecję?

Władze regionu Skåne, na południu Szwecji, mają w planach...