Policyjne auto dachowało podczas ataku na funkcjonariuszy w Uppsali

Policyjny samochód w szwedzkiej Uppsali uderzył w latarnie a następnie przewrócił się na dach w drodze na miejsce, gdzie funkcjonariusze zostali zaatakowani kamieniami i innymi przedmiotami w obozie dla imigrantów z UE.

Zdarzenie miało swój początek w zeszły czwartek rano, gdy policja odholowała samochód z wieloma mandatami za nieprawidłowe parkowanie. Kierowca pojazdu stał się agresywny i uciekł policji, funkcjonariusze zauważyli go jeszcze tego samego dnia prowadzącego inny pojazd.

Znów udało mu się uciec, ale policjanci otrzymali wiadomość, że był on widziany wcześniej w ośrodku dla imigrantów z UE w Boländerna. Kiedy policjanci przybyli do ośrodka w celu odszukania mężczyzny, zostali zaatakowani przez liczną grupę osób.

„Zaczęli rzucać w policję kamieniami, talerzami i patelniami. Patrol wezwał posiłki,” powiedział rzecznik policji Christer Nordström.

Na miejsce zostało skierowanych wielu policjantów do pomocy, a jeden z samochodów jadących w to miejsce uderzył w latarnię i wylądował na dachu. Policjanci odnieśli tylko niewielkie obrażenia.

„Z tego co wiem nie odnieśli oni poważnych obrażeń,” powiedział Nordström.

W związku z atakiem na policjantów zostały zatrzymane 2 osoby. Poszukiwany mężczyzna znów umknął funkcjonariuszom, wydano jednak postanowienie o jego aresztowaniu.

Strona główna Wiadomości Szwecja Policyjne auto dachowało podczas ataku na funkcjonariuszy w Uppsali

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Fiński prom osiadł na mieliźnie na Bałtyku z 429 pasażerami na pokładzie

Statek należący do Viking Line "Grace", który pływa między fińskim portem w Turku a stolicą Szwecji Sztokholmem uderzył w skały w sobotę o 14:15...

Nowe, oficjalne przepisy w Szwecji: zakaz zgromadzeń w gronie więcej niż 8 osób

W poniedziałek na konferencji poświęconej epidemii koronawirusa władze Szwecji poinformowały, że wprowadzony zostanie zakaz zgromadzeń publicznych w gronie więcej niż ośmiu osób. Przepisy wynikają...