fbpx

Policja poszukuje osób, które okradły słynny sztokholmski dom handlowy NK

Policja ściga osoby, które w środę wczesnym rankiem staranowały główne wejście i okradły dom handlowy Nordiska Kompaniet (NK) w Sztokholmie.

Grupa – według świadków trzy albo cztery osoby – przy pomocy dużego srebrnego samochodu staranowała główne wejście do centrum handlowego tuż po godzinie 3 nad ranem.

Złodzieje zdołali dojechać samochodem z miejsca przestępstwa przed przybyciem policji.

Nie wiadomo jeszcze czy coś zostało skradzione ze sklepu, ale według policji świadkowie potwierdzają, że napastnicy wynosili ze sklepu jakieś przedmioty.

Na miejscu zdarzenia pracują policyjni technicy, ale jeszcze nie dokonano w tej sprawie żadnych zatrzymań.

Dom handlowy przy Hamngatan otwarto w 1915 roku i jest on często odwiedzany przez celebrytów jak i członków rodziny królewskiej.

Większość znanych światowych marek posiada tam swoje sklepy. Znajdziemy tam także takie szwedzkie marki ja Acne, Filippa K, J Lindeberg i Tiger.  

Strona główna Wiadomości Szwecja Policja poszukuje osób, które okradły słynny sztokholmski dom handlowy NK

Warto przeczytać

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Prawie 30 mld koron przeznaczonych zostanie na wojsko szwedzkie

Szwedzki rząd zapowiedział, że budżet na wojskowość i obronę państwa zostanie zwiększony o 40 procent w ciągu najbliższych czterech lat. W obliczu...

Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Inspektorat sanitarny weźmie pod lupę nowo otwarte kluby nocne w Sztokholmie. Powód? Wysyp zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, na których widać, że...