fbpx

Policja w Malmö używa dronów do łapania podpalaczy

Policja w trzecim co do wielkości szwedzkim mieście zaczęła używać dronu do monitorowania obszarów gdzie dochodziło do podpaleń samochodów.

Dron z kamerą został pożyczony od ogólnokrajowej policji i używany jest w dzielnicach Rosengård oraz Kroksbäck, gdzie policja zmaga się z licznymi podpaleniami samochodów. Od początku lipca spłonęło już ponad 70 samochodów.

„Dron może nadzorować bardzo duży obszar,” powiedział gazecie Sydsvenskan szef policji w Malmö Mats Karlsson.

Używanie dronu spowodowało tymczasowe ogłoszenie zakazu lotów nad miastem, aby zminimalizować ryzyko kolizji w powietrzu.

Dron patrolujący miasto jest znacznie tańszy w użytkowaniu od helikoptera a także znacznie trudniej jest sprawcom przestępstw go zauważyć.

„Ma takie same zastosowanie jak helikopter – możemy szybko zorientować się gdzie wysłać patrole do zamknięcia terenu i zatrzymania sprawców,” powiedział Karlsson.

Dron jest jednym z trzech zamówionych przez szwedzką policję od Saaba w początkach tego roku.

Miasto zaczęło także wysyłać więcej patroli na motocyklach, aby zwiększyć mobilność i szybciej docierać do rejonów gdzie dochodzi do podpaleń.

Do zagrożonych miejsc wysłani zostali także funkcjonariusze w cywilu.

We wtorek szwedzki rząd ogłosił, że pracuje nad planem postawienia sprawców podpaleń przed wymiarem sprawiedliwości.

Podczas gdy Malmö zmaga się licznymi atakami, podobne podpalenia samochodów zdarzyły się w ostatnich dniach także w Sztokholmie, Göteborgu, Norrköping oraz innych miastach w różnych regionach Szwecji.

[sociallocker][/sociallocker]

Strona główna Wiadomości Szwecja Policja w Malmö używa dronów do łapania podpalaczy

Warto przeczytać

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Prawie 30 mld koron przeznaczonych zostanie na wojsko szwedzkie

Szwedzki rząd zapowiedział, że budżet na wojskowość i obronę państwa zostanie zwiększony o 40 procent w ciągu najbliższych czterech lat. W obliczu...

Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Inspektorat sanitarny weźmie pod lupę nowo otwarte kluby nocne w Sztokholmie. Powód? Wysyp zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, na których widać, że...