Pięciu nastolatków oskarżonych o gwałt na młodym chłopcu w Uppsali

Pięciu nastoletnich chłopców w wieku lat 16-17, stanie przed sądem z powodu oskarżenia o dokonanie gwałtu na dziecku.

We wtorek 5 nastolatków zostało oskarżonych o gwałt na nieletnim poniżej 15 roku życia. Dokonali oni tego w październiku, grożąc ofierze nożem w lesie w dystrykcie Gottsunda.

Jeden z chłopców oskarżony jest także o utrudnianie śledztwa oraz posiadanie dziecięcej pornografii, posiadał on nagranie z fragmentami zdarzenie i groził jego upublicznieniem, jeśli ofiara skontaktowałby się z policją.

Cała piątka nie przyznała się do stawianych im zarzutów. Jeden z nich powiedział policji, że nie było go na miejscu zdarzenia; dwóch oświadczyło, że nic nie pamiętają; pozostałych dwóch potwierdziło częściowo przebieg zdarzenia jednak, kwestionują oni określanie tego jako gwałtu.

Zarówno napastnicy jak i ofiara przybyli do Szwecji jako uchodźcy i znali się już wcześniej, jednak motywy stojące za tym czynem pozostają nieznane. Agencja AP podała, że chłopcy przybyli do Szwecji jako dzieci bez żadnej opieki z Afganistanu.

„Są raporty mówiące, że dwóch z podejrzanych z jakiegoś powodu dokuczało ofierze,” powiedział gazetom prokurator Johan Strömbäck.
Jeden z prawników oskarżonych powiedział, że jego klient nie pamięta zajścia.

„Nie pamięta on całości zdarzenia, jedynie fragmenty, dlatego nie może określić swojego udziału,” powiedział Stefan Wallin.
Proces rozpocznie się w poniedziałek.

Strona główna Wiadomości Szwecja Pięciu nastolatków oskarżonych o gwałt na młodym chłopcu w Uppsali

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...