Włosy to nasza ozdoba. Nic więc dziwnego, że stosujemy preparaty kosmetyczne wszelakiej maści, dzięki nim nasze włosy wyglądają estetycznie, a fryzura jest niezniszczalna. Dzięki kosmetykom do włosów każdy z nas ma szansę wyrazić siebie, zmienić ich kolor lub wystylizować ciekawą fryzurę. Odpowiednie do rodzaju włosów środki pielęgnacyjne, koloryzujące i utrwalające mogą zdziałać cuda! Koki, kucyki, włosy falowane, włosy wyprostowane – to wszystko leży w zasięgu naszych rąk. Jeżeli zależy nam na mocnym utrwaleniu fryzury, której nie zniszczy ani wiatr, ani siarczysty deszcz, warto zainwestować w kosmetyki dobrej jakości.

Trudne włosy

Włosy nie zawsze pokornie reagują na próby ich stylizacji. Wiedząc jednak, do jakiej grupy możemy je zakwalifikować, łatwo dobrać kosmetyki odpowiednie do rodzaju włosów. Trudności w ułożeniu buntowniczych kosmyków wynikają z następujących przyczyn:

  • tendencji włosów do puszenia się,
  • matowości i utraty kondycji zdrowotnej przez włosy,
  • elektryzujących się kosmyków,
  • posiadania włosów bardzo kręconych, trudnych do ułożenia,
  • stosowania nieodpowiednich kosmetyków w ramach pielęgnacji,
  • niewłaściwych zabiegów pielęgnacyjnych.

Priorytetem jest zadbanie o kondycję włosów, ich regeneracja i rekonstrukcja może zdziałać wiele dobrego. Zabiegi takie jak masaże skóry głowy lub mezoterapia mogą wzmocnić włosy rzadkie, osłabione i łamliwe.

Do stylizacji, koloryzacji i utrwalenia włosów

Obecnie drogerie oferują nam szeroki wybór kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji, modelowania i utrwalania włosów. Nawet w najmniej sprzyjających warunkach pogodowych możemy mieć pewność, że nasza świeżo wymodelowana fryzura pozostanie nienaruszona.  Do najczęściej stosowanych kosmetyków stylizujących i utrwalających należą: pianki, żele do włosów, woski, lotiony, gumy stylizujące, kremy i lakiery do utrwalenia nawet najwymyślniejszej fryzury. Profesjonalny salon fryzjerski może powstać choćby w Twoim domu, o ile zaopatrzymy się w wysokiej jakości kosmetyki. Piękny i estetyczny wygląd możemy uzyskać samodzielnie i wcale nie musi to być kosztowne. Dostępne w sklepach szampony, odżywki, pianki, sera, maski i oleje posiadają szereg właściwości nawilżających, odżywiających i wygładzających. Rozdwojone końcówki bądź suche czy przetłuszczające się włosy nie stanowią już problemu.

Na czym polega wyjątkowość kremowej pasty utrwalającej Stiff Pommade?

Wychodząc z domu staramy się wyglądać pięknie i elegancko, a ciekawie upięta fryzura doskonale podkreśli naszą odrębność i wpłynie korzystnie na odbiór naszej osoby przez innych. Wygląd może bardzo wiele powiedzieć o człowieku, zepsuta podczas podróży na spotkanie fryzura również. Na szczęście możemy uniknąć podobnych sytuacji dzięki użyciu właściwego preparatu do włosów, a skuteczna w tym przypadku może być kremowa pasta mocno utrwalająca Stiff Pommade od L’Oreal Professionnel. Dzięki temu kosmetykowi możemy w dowolny sposób stylizować włosy, które nie będą już mokre i sztywne. Po użyciu pasty do włosów, na kosmykach nie pozostaje żaden osad, włosy stają się miękkie, elastyczne i nabierają blasku. Pasta ma silne działanie, przy czym mocno utrwala każdą fryzurę. Wystarczy rozetrzeć pastę w dłoniach i nałożyć na suche włosy.
Dzięki preparatom takim jak pasty utrwalające możemy cieszyć się efektowną fryzurą przez długi czas. Niezniszczalne, pełne blasku i finezji włosy pozostaną na Twojej głowie przez długi czas!