fbpx

Oto co grozi za robienie żartów na lotnisku

Piętnastolatek z Norwegii został skazany na 30 dni aresztu, deportację do Norwegii oraz 6 letni zakaz wjazdu do Danii, po tym jak na lotnisku w Kopenhadze chciał nakręcić żart z ‘bombą’ i umieścić ten filmik w serwisie YouTube.

Nieletni, pochodzący ze Środkowego Wschodu, pozostaje w duńskim areszcie od 12 sierpnia, kiedy dokonał niezbyt udanego ‘żartu’.

Według duńskiej telewizji TV2, nastolatek podał pracownicy linii lotniczych torbę, z której dochodziły głośne, elektroniczne piknięcia.

“Przepraszam, że muszę ci to zrobić,” powiedział po angielsku z mocnym akcentem.

Pracownica linii natychmiast uruchomiła alarm. Na miejscu szybko pojawiła się policja i aresztowała chłopca.    

W torbie nie znaleziono żadnej bomby, w czasie przesłuchań dwa dni później chłopiec oświadczył, że to miał być tylko żart, a jego kolega filmował całe zdarzenie.

Mieli oni nadzieję zarobić jakieś pieniądze, gdyby ich filmik stał się viralem w sieci.

 

Duńskie władze nie dostrzegły jednak w tym zdarzeniu nic śmiesznego.  

Strona główna Wiadomości Dania Oto co grozi za robienie żartów na lotnisku

Warto przeczytać

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.