SMHI wydało żółte ostrzeżenie dla południowej Szwecji na poniedziałek. Przez osiem godzin nad zimnymi nawierzchniami dróg ma się przemieszczać superchłodny deszcz – grożący śliskimi warunkami i dużymi opóźnieniami. Ostrzeżenie rozciąga się od Skanii do północnej części jeziora Vänern.
Miniony tydzień w wielu częściach Szwecji był mroźny i śnieżny. Teraz SMHI ostrzega przed chłodną deszczową pogodą.
„”W poniedziałek po południu obszar deszczowy przesunie się na północny wschód nad Götaland i południowym Svealand, co może spowodować nagłe oblodzenie na zimnych nawierzchniach dróg. Deszcz może być niedostatecznie chłodzony.” – napisało SMHI na swojej stronie internetowej.
Żółte ostrzeżenie rozciąga się od Skanii, przez Blekinge, Halland, Småland, Västra Götaland, Östergötland i do części Västmanland, Närke, Värmland i Sörmland.
Deszcz ma padać od około godziny 14 w poniedziałek do godziny 22
Może wpłynąć na wolniejszy ruch ze względu na śliską nawierzchnię. Ograniczony dostęp na drogach z powodu wypadków komunikacyjnych. Ryzyko opóźnień w ruchu autobusowym, kolejowym i lotniczym oraz odwołania lotów.
- Grypa żołądkowa atakuje pasażerów promów do Finlandii. Linie podejmują działania
- Szwecja ostro reaguje na próbę zakazu białego snusu. O co chodzi?
- Emeryci zapłacą więcej za przeniesienie emerytury – sprawdź dlaczego
- 🌟 Weekend w Lizbonie: Niedrogie hotele, lokalne restauracje i najlepsze widoki
- Oto zawody wymagające średnie wykształcenie w Szwecji