Cztery osoby ranne w strzelaninie w Trelleborgu w południowej Szwecji

Jedna osoba podejrzana o usiłowanie morderstwa została aresztowana po strzelaninie jaka miała miejsce w Trelleborgu w południowej Szwecji. W strzelaninie cztery osoby zostały ranne.

„W sprawie tej strzelaniny jedna osoba została aresztowana a 5 innych zostało zabranych na przesłuchanie,” powiedział oficer dyżurny policji Hans Nilsson.

Policja uważa, że strzelanina nie miała żadnego związku z terroryzmem. Życie żadnej z rannych osób nie jest zagrożone.

Służby otrzymała wiele telefonów informujących o strzelaninie w czwartek około 22:30. Świadkowie informowali o wielu rannych mężczyznach.

Na miejsce zostało skierowanych 8 karetek. Cztery osoby zostały zabrane do szpitala, dwie z nich miały rany postrzałowe a jedna obrażenia od noża. Wszyscy mężczyźni są w wieku 18-25 lat.

„Według lekarzy ze szpitala obrażenia są poważne, ale nie zagrażają życiu,” powiedział Nilsson.

Pięć osób zabranych na przesłuchanie zostało już zwolnionych. Aresztowany mężczyzna jest podejrzewany o usiłowanie zabójstwa.” Policji nie wyklucza dalszych aresztowań.

Niektóre z osób powiązanych ze strzelaniną była już wcześniej znane policji.

Miejsce zdarzenia było przez całą noc odizolowane i pracowali tam policyjni technicy oraz psy tropiące. Policja prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania morderstwa, jednak nie podaje żadnego motywu stojącego za całą sprawą.

Trelleborg jest 30,000 miasteczkiem na dalekim południu Szwecji.

„Trelleborg to spokojne miasto, bardzo małe miasto, więc taki rzeczy nie są u nas normalne,” powiedział Fredrik Bratt, rzecznik regionalnej policji.  

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Kiedy powstanie sieć tuneli łączących Danię i Szwecję?

Władze regionu Skåne, na południu Szwecji, mają w planach budowę sieci tuneli, które połączą Helsinborg z duńskim miastem Helsingør...

Tłumy w szwedzkich szpitalach. Pacjentów jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej

W szwedzkich szpitalach przebywa obecnie więcej pacjentów niż na którymkolwiek wcześniejszym etapie pandemii koronawirusa. Państwowy epidemiolog Anders Tegnell przyznaje,...

Thunberg przywołuje Dalajlamę do porządku: „Proszę, ucz się więcej”.

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg, która 3 stycznia świętowała osiemnaste urodziny, miała przyjemność stoczyć wideorozmowę z Dalajlamą. Duchowy i polityczny...

Musisz przeczytać

Kiedy powstanie sieć tuneli łączących Danię i Szwecję?

Władze regionu Skåne, na południu Szwecji, mają w planach...

Socjaldemokraci znów krytykowani za bezradność wobec koronawirusa

Ostatni sondaż wyborczy wykazał, że Stefan Löfven i prowadzona...