Odsprzedano sieć siłowni należących do księcia Daniela.

Daniel, książę Västergötlandu, był właścicielem dwóch sieci siłowni. Jedną z nich postanowił odsprzedać.

Daniel, który w przeszłości pracował jako trener osobisty, oficjalnie został członkiem rodziny królewskiej w 2009 roku. Trzy lata wcześniej, w 2006 r., swoją działalność rozpoczęła spółka Balance Training. Z upływem czasu siłownia stawała się coraz mniej dochodowa, a prawdziwy kryzys dotknął ją roku temu.

Według “Dagens Industri”, spółkę odkupi od Daniela Sats – potężny biznes fitness. To sieć, która na terenie całego kraju uruchomiła wiele designerskich siłowni. Za sprawą Sats, Balance Training prawdopodobnie odzyska dawną renomę.

Książę Daniel przez lata pozostawał współwłaścicielem Balance Training, ale odkąd w 2010 r. poślubił Wiktorię Bernadotte, rozwój siłowni przestał być dla niego sprawą priorytetową. Spółka należała też do trzech innych osób. Media nie ujawniły, za jaką sumę Balance został odkupiony przez Sats.

Daniel poznał Victorię w 2002 roku. Księżna zaczęła ćwiczyć na drugiej z należących do niego siłowni. Daniel został jej personalnym trenerem, później partnerem, a po ośmiu latach – mężem. W ten sposób zyskał tytuł księcia Västergötlandu. Po koronowaniu nie mógł już pracować na siłowni, ale pozostał jej właścicielem.Para doczekała się dwójki dzieci. Stella jest pierwszoklasistą, a wtorek był jej pierwszym dniem w szkole. Książę Oskar urodził się w 2016 roku.

Książę Daniel często odwiedza szkoły średnie na terenie Szwecji i zachęca młodych, by poważnie myśleli o swojej przyszłości. Doradza nastolatkom w sprawach związanych z karierą, opowiada im o byciu przedsiębiorcą. Jest zaangażowany w działalność Prince Daniel’s Fellowship oraz Entrepreneurship Program.Strona główna Wiadomości Szwecja Odsprzedano sieć siłowni należących do księcia Daniela.

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...

Fiński prom osiadł na mieliźnie na Bałtyku z 429 pasażerami na pokładzie

Statek należący do Viking Line "Grace", który pływa między fińskim portem w Turku a stolicą Szwecji Sztokholmem uderzył w skały w sobotę o 14:15...