Oczekujący na przyznanie azylu aresztowany w Danii za gwałt na nastolatce

Dwudziestoczteroletni mężczyzna z Iranu, oczekujący w Danii na przyznanie azylu, został w poniedziałek przed sądem oskarżony o zgwałcenie w weekend 19-letniej kobiety.

Atak miał miejsce w mieście Haderslev, w południowej Jutlandii, gdzie lokalne mieszkanki zgłaszały już wcześniej, że dochodzi tam do seksualnego molestowania ich przez uchodźców.

Policja potwierdziła, że mężczyzna ubiega się o azyl w Danii i obecnie mieszka w Beredskabscenter, centrum dla uchodźców w Haderslev, jednym z 80 takich ośrodków w całym kraju.

Poniedziałkowa rozprawa odbywała się przy drzwiach zamkniętych, rzecznik policji powiedział telewizji TV2, że oskarżony nie odpowiadał na pytania ani sądu ani policji.

Policja z południowej Jutlandii potwierdziła, że do gwałtu doszło w budynku szkoły w Haderslev, w sobotę o 3:30 w nocy.

„Otrzymaliśmy zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców, którzy słyszeli wrzaski i krzyki dochodzące ze szkoły. Natychmiast wysłaliśmy tam patrol, który zauważył roztrzęsioną kobietę opuszczającą budynek szkoły Sønder Otting,” powiedział rzecznik policji Anders Hansen gazecie Jydske Vestkysten.

Policja powiedziała też, że w momencie przybycia funkcjonariuszy zobaczyli oni także sprawcę.

„Złapaliśmy go praktycznie w czasie ataku, ponieważ gdy go znaleźliśmy zapinał on spodnie,” powiedział Hansen.

Dziewiętnastoletnia ofiara została odwieziona do pobliskiego szpitala, gdzie potwierdzono, że została zgwałcona.

Dwudziestoczteroletni napastnik pozostanie w areszcie do 11 sierpnia, podczas gdy policja kontynuuje rozpoczęte śledztwo.  

[sociallocker id=”3256″] [/sociallocker]

Strona główna Wiadomości Dania Oczekujący na przyznanie azylu aresztowany w Danii za gwałt na nastolatce

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...

Fiński prom osiadł na mieliźnie na Bałtyku z 429 pasażerami na pokładzie

Statek należący do Viking Line "Grace", który pływa między fińskim portem w Turku a stolicą Szwecji Sztokholmem uderzył w skały w sobotę o 14:15...