Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły.

Potworna zbrodnia miała miejsce w sierpniu tego roku. Chłopcy zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn – cudzoziemców. Zostali poddani okrutnym torturom na szczęście przeżyli starcie z napastnikami. Następnego dnia odnaleziono ich nagich i całych pokrwawionych w świeżo wykopanym grobie.

Podejrzani o popełnienie zbrodni to 18-letni Tunezyjczyk i 21-latek kurdyjskiego pochodzenia – obaj mają obywatelstwo szwedzkie. Oskarżono ich o napad, porwanie, gwałt oraz kradzież z bronią w ręku. Ofiary złożyły zeznanie policji, o czym pisze m.in. „Nyheter Idag”.

18-latek i jego wspólnik chcieli sprzedać młodszym chłopcom narkotyki. Gdy ci odmówili, rozpoczęło się piekło. Napastnicy wyznali, że są członkami gangu o nazwie „Death Squad”, a potem zabrali ich do lasu, znajdującego się na terenie cmentarza.

Bandyci kazali chłopcom się rozebrać, grożąc im nożem. Jeden z nich leżał na ziemi przez kilka godzin, a oprawcy siedzieli na jego plecach. Jeden z chłopców opisał też, że oprawca stanął mu na głowie i dodał, że czuł, jakby miała pęknąć pod ciężarem stóp.

Ofiary były kłute nożem w różnych miejscach ciała, brutalnie bite i przypalane zapalniczkami do papierosów. Jednemu z chłopców umieszczono patyk w odbytnicy.

W toku wstrząsających rozmów udało się ustalić, że jeden z mężczyzn był dużo agresywniejszy od drugiego i naciskał na dalsze tortury. Groził, że złamie jednemu z chłopców kark, a następnie będzie „gwałcił jego zwłoki”.

Pod przymusem chłopcy wykopali sobie grób i siedzieli w nim nago, oczekując na dalsze działania bandytów. Cały czas obawiali się, że zostaną pogrzebani żywcem.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska Filminstitutet, Polski Instytut Sztuki Filmowej, EC1 Łódź oraz Canal+ Polska....

Szwecja: w 2020 roku mniejszościom etnicznym wypłacono prawie 20 mln koron

Na przestrzeni 2020 roku Agencja ds. Młodzieży i Społeczeństwa Obywatelskiego (Myndigheten för ungdoms- och civilsamhällesfrågor, MUCF) wypłaciła miliony koron...

Musisz przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa....

Gmina Botkyrka pod Sztokholmem: płonie 100 tys. ton śmieci

W ciągu ostatnich dni mieszkańcy pewnych obszarów Sztokholmu mogli...