Nowa szwedzka książka dla przedszkolaków o transgenderyzmie

W Szwecji opublikowana została książka o transgenderyzmie dla małych dzieci i przedszkolaków. Opisuje ona transgenderowego człowieka i jego konia, który uważa, że jest psem.

Bohaterem książki Hästen & Husse jest mężczyzna mieszkający razem z koniem. Mężczyzna ten ubiera się w damskie ubrania i maluje się szminką, natomiast koń uważa się za psa.

Autorka i wykładowczyni uniwersytecka Susanne Pelger powiedziała, że ma nadzieję, iż ta książka pozwoli małym dzieciom i przedszkolakom ‘być tym kim chcą’.

Pelger, która ma doktorat z genetyki i biologii mówi, że została zainspirowana do napisania tej 32 stronicowej ilustrowanej książki po wielu spotkaniach z transgenderowymi studentami Uniwersytetu Lund.

Dodała ona także, że czuje, iż zmiana płci jest ciągle wśród dzieci tematem tabu, podczas gdy pary jednopłciowe są już bardziej akceptowane.

Zapytana czy książka opowiada po prostu o mężczyźnie, który ubiera się jak kobieta i używa szminki, Pelger powiedziała: „To nie jest takie proste. Tylko dlatego, że masz chromosomy XX lub XY płeć nie jest jeszcze określona, są także inne warianty. Hormony również odgrywają dużą rolę, a także środowisko oraz osobowość. To bardzo skomplikowana sprawa.”

Według Pelger książka trafiła już do wielu dzieci w wieku przedszkolnym. Kiedy dzieci były pytane czy mężczyzna może nosić sukienki i używać szminki odpowiadały, że tak. „Jesteś jaki jesteś. Takim jesteś najlepszy,” dodaje Pelger.

W Szwecji gwałtownie rośnie liczba dzieci, które chcą być transgenderowe. Według dziecięcego psychiatry Louise Frisén liczba ta podwaja się każdego roku.

Okładka książki Hästen & Husse

W Kanadzie nie tylko szeroko mówi się o transgenderowych dzieciach, ale niedawno w Ontario wprowadzono prawo pozwalające odbierać dzieci rodzicom, którzy nie pozwalają im na zmianę płci, gdyż zostało to uznane za znęcania się nad dzieckiem.

Tego lata w San Francisco w USA ośrodek dla transgenderowych dzieci ogłosił, że będzie do swojego programu przyjmował dzieci od 4 roku życia.

Pomimo dążeń w wielu krajach do podejmowania tematu zmiany płci przez dzieci pojawiają się też lekarze przeciwni temu zjawisku. W zeszłym miesiącu lekarze z fundacji Heritage stwierdzili, że ideologia transgenderowa krzywdzi dzieci.     

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: Mężczyzna zastrzelony w restauracji w Märsta

Krótko po godzinie 19:00 w sobotę wieczorem policja otrzymała kilka alarmów dotyczących strzelaniny w Valsta w miejscowości Märsta w...

Szwecja: Mężczyzna zastrzelony w restauracji w Märsta

Krótko po godzinie 19:00 w sobotę wieczorem policja otrzymała kilka alarmów dotyczących strzelaniny w Valsta w miejscowości Märsta w...

Socjaldemokraci znów krytykowani za bezradność wobec koronawirusa

Ostatni sondaż wyborczy wykazał, że Stefan Löfven i prowadzona przez niego Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza znów stracili poparcie obywateli. Może...

Musisz przeczytać

Szwecja: Mężczyzna zastrzelony w restauracji w Märsta

Krótko po godzinie 19:00 w sobotę wieczorem policja otrzymała...