fbpx

Norwegian: dodatkowe opłaty za bagaż kabinowy

Skandynawskie media podają, że linie lotnicze Norwegian chcą wprowadzić opłatę za wniesienie bagażu kabinowego na pokład swojego samolotu. Duński serwis turystyczny „Check-In” informuje, że pasażerowie rezerwujący najtańsze bilety nie będą mogli wchodzić na pokład z bagażem podręcznym. Ta wiadomość na pewno nie spodoba się niektórym podróżnym.

Nowe przepisy Norwegian Air Shuttle nie zostały jeszcze wprowadzone w życie, ale nastąpi to niebawem. Pasażerowie z najtańszymi biletami będą musieli dopłacić za każdy bagaż podręczny. Norweski przewoźnik nie ustalił jeszcze jak wysoka będzie to opłata.

Nowa odpłatność ma obowiązywać od lutego. Klienci zostaną poinformowani o wszelkich zmianach jeszcze przed swoim lotem.

Na pokład wciąż będzie można wnosić drobne przedmioty osobiste (torba na laptopa, niewielka torba podręczna, plecak). Muszą być one na tyle małe, by zmieściły się pod przednim fotelem. Większy bagaż podręczny np. walizka lub torba, można umieścić w schowku nad głową za dodatkową opłatą.

Norwegian dokonuje tych zmian, by poprawić punktualność odlotów, a co za tym idzie satysfakcję klientów z podróży. Podobne przepisy wprowadziły też linie lotnicze Ryanair.

Norwegian planuje też zwiększyć limit wagi bagażu rejestrowanego z 20 do 23 kg.

Norwegian rezygnuje z tras dalekobieżnych

Strona główna Wiadomości Szwecja Norwegian: dodatkowe opłaty za bagaż kabinowy

Warto przeczytać

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.