fbpx

Norwegian: dodatkowe opłaty za bagaż kabinowy

Skandynawskie media podają, że linie lotnicze Norwegian chcą wprowadzić opłatę za wniesienie bagażu kabinowego na pokład swojego samolotu. Duński serwis turystyczny „Check-In” informuje, że pasażerowie rezerwujący najtańsze bilety nie będą mogli wchodzić na pokład z bagażem podręcznym. Ta wiadomość na pewno nie spodoba się niektórym podróżnym.

Nowe przepisy Norwegian Air Shuttle nie zostały jeszcze wprowadzone w życie, ale nastąpi to niebawem. Pasażerowie z najtańszymi biletami będą musieli dopłacić za każdy bagaż podręczny. Norweski przewoźnik nie ustalił jeszcze jak wysoka będzie to opłata.

Nowa odpłatność ma obowiązywać od lutego. Klienci zostaną poinformowani o wszelkich zmianach jeszcze przed swoim lotem.

Na pokład wciąż będzie można wnosić drobne przedmioty osobiste (torba na laptopa, niewielka torba podręczna, plecak). Muszą być one na tyle małe, by zmieściły się pod przednim fotelem. Większy bagaż podręczny np. walizka lub torba, można umieścić w schowku nad głową za dodatkową opłatą.

Norwegian dokonuje tych zmian, by poprawić punktualność odlotów, a co za tym idzie satysfakcję klientów z podróży. Podobne przepisy wprowadziły też linie lotnicze Ryanair.

Norwegian planuje też zwiększyć limit wagi bagażu rejestrowanego z 20 do 23 kg.

Norwegian rezygnuje z tras dalekobieżnych

Strona główna Wiadomości Szwecja Norwegian: dodatkowe opłaty za bagaż kabinowy

Warto przeczytać

Szwedzka pandemia koronawirusa „może się skończyć”

Jeden z najwybitniejszych duńskich naukowców zajmujących się epidemiologią powiedział, że pandemia koronawirusa w Szwecji "może się zakończyć" z powodu odporności populacji.

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Obywatel Szwecji został kolejnym premierem Somalii

Szwedzko-somalijski inżynier został mianowany nowym premierem Somalii po tym, jak jego poprzednik został usunięty w drodze wotum nieufności. Mohamed...