-Reklama-
Artykuł Sponsorowany

Kościelisko jest jedną z najciekawszych miejscowości w Tatrach, idealną alternatywą dla zatłoczonego Zakopanego, które nie odpowiada każdemu podróżnikowi. Zachwycające widoki, cisza i spokój, mnóstwo atrakcji na każdą porę roku – to wszystko powoduje, że Kościelisko, które nazywane jest też „Sercem Podhala”, jest tak popularne.

W Kościelisku każdy może znaleźć dla siebie coś wyjątkowego – to kapitalny kierunek na rodzinne wakacje w górach, romantyczną wycieczkę z drugą połówką czy też wyprawę ze znajomymi wiodącą w góry. Niezależnie od tego, jak lubi się spędzać wolny czas, tutaj można znaleźć interesujące propozycje dla każdego.

Co czeka w Kościelisku?

Kościelisko położone jest na południowych stokach Pogórza Gubałowskiego, w Rowie Kościeliskim, a także dochodzi do Doliny Kościeliskiej w Tatrach przez swoją dzielnicę Kiry. Tak wyjątkowa lokalizacja powoduje, że to idealne miejsce wypadowe na wycieczki w Tatry. Zachwycają między innymi Dolina Chochołowska, Droga pod Reglami, Przełom Dunajca, Staw Smreczyński, Morskie Oko czy Giewont, a to tylko kilka propozycji.

Zimą Kościelisko zaprasza do szusowania po białym puchu – największym powodzeniem cieszą się centrum narciarsko-snowboardowe w Witowie, a także kompleks narciarski Szymoszkowa, gdzie znajduje się również kąpielisko termalne. Korzystać można także z tras dla narciarzy biegowych, kuligów, psich zaprzęgów, skuterów śnieżnych.

Ponadto do dyspozycji są również inne atrakcje, między innymi Chałupa Sabały, nazywana „Sabałówką”, która przybliża kulturę i tradycje Skalnego Podhala, parki linowe, kościół św. Kazimierza, Galeria Władysława Hasiora oraz atrakcje, które dostępne są w okolicznych miejscowościach, między innymi w Zakopanem.

Noclegi w Kościelisku – na każda kieszeń

Jako że Kościelisko jest popularną miejscowością turystyczną, do dyspozycji jest tutaj wiele obiektów noclegowych. Gdy poszukiwane są noclegi w Kościelisku, w takim przypadku można znaleźć oferty na każdą kieszeń. Dostępne są między innymi wille i kwatery prywatne, pensjonaty, a także hotele.

Warto pamiętać o tym, żeby wykonać wcześniejszą rezerwację, zwłaszcza w okresie zimowych ferii, wakacji, a także świąt czy długich weekendów, ponieważ zainteresowanie noclegami jest wtedy największe i trudno znaleźć dogodne miejsca w przystępnych cenach.

Do wypoczynku w Kościelisku zaprasza Pensjonat Tatry!

Wszystkich poszukujących komfortowego noclegu w Kościelisku zaprasza Pensjonat Tatry – to tutaj można spędzić swój czas komfortowo i naładować swoje wewnętrzne akumulatory podczas urlopu. Dla gości przygotowano tu gustownie urządzone pokoje z prywatnymi łazienkami oraz pełną gamą specjalnych udogodnień.

Poza wspaniałymi widokami Pensjonat Tatry proponuje również smaczną kuchnię i dostęp do aneksu kuchennego, kameralne mini Spa z szeroką gamą zabiegów, miejsca zabaw dla dzieci, szałas regionalny, gdzie można urządzić grilla. Także dostępna jest profesjonalna sala konferencyjna dla klientów biznesowych.