fbpx

Nie masz pomysłu na wakacje, odwiedź Dolny Śląsk

Wiele osób poszukuje ciekawego miejsca na urlop. Dolny Śląsk jest jednym z najpiękniejszych obszarów w całej Polsce. Z całą pewnością warto odwiedzić go chociaż raz w życiu. To doskonała propozycja zarówno dla singli, par, grup znajomych, jak i rodzin z dziećmi. Nawet seniorzy znajdą tutaj coś dla siebie. Różnorodność atrakcji stanowi w tym przypadku ogromną zaletę. Jednym z najchętniej odwiedzanych miast jest Wrocław, czyli stolica Dolnego Śląska. Warto poznać najciekawsze atrakcje turystyczne.

Gdzie nocować we Wrocławiu aby nie stracić fortuny i wyspać się w doskonałych warunkach? 

Wspaniałe atrakcje Wrocławia i Wasze wrażenia po ich odwiedzeniu to jedno, drugą sprawą jest nocleg w mieście. Aby wyjazd zaliczyć do udanych w stu procentach trzeba zadbać o dobry, wygodny nocleg w centrum Wrocławia, który nie narazi naszego portfela na szwank. Jedną z takich propozycji są apartamenty w centrum Wrocławia – kingsapartment.pl. Apartamenty to najlepsza forma noclegu we Wrocławiu.

Każdy apartament to tak naprawdę wygodne mieszkanie, które jest bogato wyposażone we wszelkie sprzęty i udogodnienia. Zaletą apartamentów jest ich różnorodność – od apartamentu typu studio dla 1-2 osób po kilku lub nawet wielopokojowe apartamenty dla maksymalnie ośmiu osób. Apartamenty są zlokalizowane w prestiżowych miejscach w centrum Wrocławia. Wybierając nocleg w apartamentach, uzyskujecie możliwość poczucia się jak Wrocławianie, poczujecie bliskość pulsu miasta, które nigdy nie zasypia.

 Rynek we Wrocławiu


Rynek we Wrocławiu to punkt obowiązkowy, który powinien znaleźć się na liście naszej wyprawy. Szczególną uwagę warto zwrócić na zapierający dech w piersiach rynek. Znajdziemy tutaj prawdziwe perełki polskiej architektury. Wrocławski rynek ma ciekawą historię. Warto wspomnieć również o krasnalach, które stanowią nieoficjalny symbol tego miasta. Są one rozmieszczona w różnych częściach rynku – niektóre z nich widoczne są na pierwszy rzut oka, inna zaś są lepiej ukryte. Warto znaleźć je wszystkie! To świetna zabawa nie tylko dla maluchów, ale również dorosłych.

Ponadto na rynku zlokalizowany jest zapierający dech w piersiach ratusz, a także klimatyczne kamienice. W okresie wojny Wrocław został praktycznie w całości zniszczony, jednak rynek przetrwał w niemal nienaruszonym stanie. Właśnie dlatego dzisiaj możemy cieszyć się jego niepowtarzalną architekturą. Poznaj atrakcje Wrocławia i przekonaj się, że jest to jedno z najpiękniejszych miast w całej Polsce.

Panorama Racławicka


Panorama Racławicka z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie sztukę i malarstwo. Mogłoby się wydawać, że jest to kolejna nudna lekcja historii. Nic bardziej mylnego! W niebanalny sposób przedstawiono tutaj wyjątkową historię naszego kraju. Prezentacja jest niezwykle pasjonująca i przyciągająca wzrok.

Będzie to również atrakcja dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży. Panorama Racławicka ukazuje w fascynujący sposób przebieg bitwy pod Racławicami. Jest to opowieść pełna niespodzianek – odpowiadają za to innowacyjne technologie, które gwarantują nam wiele efektów specjalnych. Obraz widoczny na płótnie opisany jest przez lektora.

Hala Stulecia


Hala Stulecia jest jednym z najpopularniejszych miejsce w całym Wrocławiu. Możemy poznać wiele interesujących faktów na temat historii miasta. Jest to również obiekt niesztampowy pod względem architektonicznym, więc warto zobaczyć go na własne oczy. Wewnątrz obiektu znajdziemy wiele ekspozycji, które lepiej pozwolą nam zrozumieć dzieje Wrocławia. Oryginalna konstrukcja dla jednych jest imponująca, dla innych zaś szpetna.

Specyficzne formy nie każdemu muszą się podobać, jednak każdy powinien je zobaczyć. Plusem jest również to, że w okolicach Hali Stulecia znajduje się Park Japoński, a także ogród zoologiczny. Będąc w okolicy warto odwiedzić wszystkie te miejsca. Regularnie odbywa się tutaj również kiermasz książek, który przyciąga ogromna ilość osób. To prawdziwy strzał w dziesiątkę, jeśli chcemy upolować wciągającą lekturę za grosze.

Strona główna Rozmaitości Nie masz pomysłu na wakacje, odwiedź Dolny Śląsk

Warto przeczytać

Reforma systemu emerytalnego w Danii?

Duńskie stowarzyszenie ds. funduszy emerytalnych i ubezpieczeń na życie wzywa rząd do opracowania atrakcyjniejszego, bardziej elastycznego modelu pracy w okresie bezpośrednio poprzedzającym...

Sąd uchyla deportację

Szwedzki sąd apelacyjny uchylił nakaz deportacji migranta skazanego za zgwałcenie dziecka ponad 100 razy. Migrant został początkowo skazany za...

12-letnia dziewczyna została zwabiona do szwedzkiego domu dla azylantów

12-letnia dziewczynka zgłosiła, że ​​została zgwałcona w ośrodku dla uchodźców w gminie Österåker. Podobno została tam zwabiona razem z jej przyjaciółką, według...