fbpx

Największy park wodny w Szwecji powstanie w Rosersberg

Firma Vi Invest AB planuje wybudować największy park wodny w Szwecji w Rosersberg: – Planowany park wodny zapewni gminie znaczącą liczbę odwiedzających co z kolei będzie oznaczać zarówno większą liczbę miejsc pracy oraz dochody dla gminy, mówi w oświadczeniu przewodniczący rady gminy Olov Hols.

Nowy park wodny w Rosersberg będzie gotowy jesienią 2022 roku. To nie jest kwietniowy żart, zapewnia przewodniczący rady miasta Olov Holst. Szczegółowy plan powinien być gotowy do następnej jesieni. Następnie będzie można rozpocząć budowę. 

Atutem projektu jest to, że w hrabstwie Sztokholm nie ma parku wodnego, a wielu mieszkańców z Uppsali jaki całego hrabstwa Sztokholmu podróżuje do odległych parków wodnych znajdujących się w Örebro lub Västerås. 

– Proponowany park wodny zapewni gminie znaczące liczbę odwiedzających, co w perspektywie długoterminowej będzie oznaczało zarówno nowe miejsca pracy jak i dochody dla gminy. Ponadto dodatkowo wzmocni rozpoznawalność gminy. To niesamowite, że projekt wybudowania parku wodnego trafił do naszej gminy, a zarząd gminy bardzo pozytywnie ocenia projekt ”, mówi Olov Holst, przewodniczący rady gminy.

Rada gminy ma rozpocząć proces planowania na następnym posiedzeniu w dniu 9 września. Park wodny powinien znajdować się w pobliżu Foodcoorten i Preem w obszarze ruchu drogowego w Rosersberg.

Park wodny stanie się obiektem krytym i będzie miał kilka różnych rodzajów zjeżdżalni, zabaw wodnych, sauny, masażu i relaksu. Oprócz parku wodnego planowany jest również hotel z 200 pokojami, biurami, salą bankietową, siłownią i tarasem. 

– Gmina Sigtuna poinformowała już Vi Invest z wyprzedzeniem o hotelu, który znajdzie się w już zaplanowanym obszarze. Z drugiej strony park wodny nie jest objęty tym szczegółowym planem. Dlatego przyjrzeliśmy się warunkom i zbadaliśmy przydatność projektu. Szacuje się, że dla gminy korzystne byłoby stworzenie parku wodnego i opracowanie szczegółowego planu, mówi Anders Thoor, kierownik planowania w gminie Sigtuna.

CEO Vi Invest AB Martin Hosseini cieszy się, że gmina Sigtuna wykazała zaufanie do projektu: 

– Dzięki strategicznej sytuacji i koncepcji jesteśmy głęboko przekonani, że park wodny przyniesie korzyści całemu Sztokholmowi jak również innym pobliskim miastom. Ustaliliśmy bardzo ambitny harmonogram, a naszym celem jest umożliwienie otwarcia parku wodnego już w 2022 r.

Strona główna Szwecja Sztokholm Największy park wodny w Szwecji powstanie w Rosersberg

Warto przeczytać

Duński rząd chce odesłać uchodźców syryjskich do domu

Rząd Danii rozważa odesłanie uchodźców z Syrii z powrotem do domu, argumentując to sytuacją w kraju: obszary znajdujące się pod władaniem Baszara...

Norwegia: badania nad związkiem witaminy D z koronawirusem

140 tys. Norwegów bierze udział w organizowanych na szeroką skalę badaniach dotyczących COVID-19. Częścią badań jest kwestia powiązań między wirusem a działaniem...

Rekordowe zimne lato w Szwecji. -3,3 stopnia w lipcu

W sobotę w większości miejsc w Szwecji było mniej niż 20 stopni Celsjusza. W kilku miejscach, takich jak Harstena oraz północnej Ölands, odnotowano temperaturę powyżej 20...