fbpx

Najmniejszy McDonald’s na świecie w Szwecji tylko dla…

Terminem McMansion określa się amerykańskie domy, które nie są zbyt urodziwe, choć na pewno są wielkimi, bogatymi willami. W tego typu budownictwie brakuje umiaru, wszystko jest tandetne i bezgustowne. Nie jest to architektura wysokiej klasy, jeśli już – architektoniczny fast-food. Za przeciwieństwo McRezydencji można uznać The McHive – najmniejszą restaurację na świecie, przeznaczoną dla… pszczół.

McHive to miniaturowa replika uwielbianego na całym świecie McDonald’s. W środku nie znajdziemy, oczywiście, kasy płatniczej czy kuchni. Całą przestrzeń wypełniają specjalne plastry, na których produkowany będzie przez pszczoły miód.

Za pomysł ten odpowiadają przedstawiciele szwedzkiego sektora McDonald’s. Restauracja przykuwa dużą uwagę do kwestii środowiskowych. Na dachach niektórych obiektów już jakiś czas temu instalowane były pasieki dla pszczół.

“Początkowo to była tylko niewielka, lokalna akcja, ale teraz znacznie się rozprzestrzenia”, powiedział jeden z pracowników agencji reklamowej NORD DDB – współodpowiedzialnej za projekt.

“Przyłączyli się do nas franczyzobiorcy z całego kraju. Trawę przed swoimi restauracjami zastępują kwiatami i roślinami, które są ważne w codziennym życiu dzikich pszczół.”

20 maja obchodzony był Światowy Dzień Pszczoły. Szwedzki McDonald’s wpadł na pomysł współpracy z utalentowanym i wielokrotnie nagradzanym scenografem, Nicklasem Nilssonem. Był on zaangażowany w tworzenie teledysków dla takich artystów, jak David Bowie czy Lykke Li. W efekcie powstała najmniejsza replika słynnej restauracji.

Do złudzenia przypomina ona standardowy lokal – umieszczono w niej nawet plakaty reklamowe. McDonald’s uznał, że projekt powstał z myślą o “tysiącach bardzo ważnych gości”.

W przyszłości miniatura zostanie poddana licytacji, a pozyskane w ten sposób fundusze będą przeznaczone na cele charytatywne.

“Już od dawna wielu z naszych pracowników angażuje się w aktywizm społeczny i środowiskowy. Cieszę się, że teraz możemy wykorzystać swoją pozycję na rynku, by pomagać pszczołom”, powiedział Christoffer Rönnblad – dyrektor ds. marketingu w McDonald’s Sverige.

Strona główna Wiadomości Szwecja Najmniejszy McDonald's na świecie w Szwecji tylko dla...

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...