fbpx

Mnóstwo sklepów na skraju bankructwa

W Sztokholmie 83 sklepy są zagrożone bankructwem, sklepowe sieci przeżywają kryzys.

Sieci odzieżowe Flash i Dea Axelsson zbankrutowały we wtorek. Teraz inne sklepy drżą niepokojąco w tej chwili wśród nich są sklepy Brothers, Polarn O Pyret, Accent, Rizzo och Morris.

We wtorek sklep Flash i Dea Axelsson zbankrutowały ze skutkiem natychmiastowym, w sumie 26 sklepów w regionie sztokholmskim. Według magazynu Market, bez pracy zostało  500 pracowników.

Sklepy Accent, Rizzo oraz Morris należące do Venue Retail Group AB w poniedziałek złożyły wniosek o ogłoszenie upadłości, ale we wtorek poprosili sąd okręgowy, aby poczekał, ponieważ mogą znaleźć rozwiązanie.

Brothers, Polarn O Pyrets oraz Działy i sklepy w domu handlowym NK złożyły w poniedziałek wniosek o przebudowę trzech spółek. Powód: brak pieniędzy w czasie koronawirusa.

Łącznie te sieci dysponują 83 sklepami w regionie sztokholmskim zatrudniając kilka tysięcy ludzi.

Sieć sklepów Teknikmagasinet złożyła wniosek o ogłoszeni upadłości

Strona główna Szwecja Sztokholm Mnóstwo sklepów na skraju bankructwa

Warto przeczytać

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...

Nowelizacja ustawy budżetowej w Szwecji

Nowelizacja ustawy budżetowej ma ułatwić mieszkańcom Szwecji życie w dobie pandemii koronawirusa. Ma dzięki niej powstać więcej miejsc pracy, podatki mają zostać...

Szwedzka pandemia koronawirusa „może się skończyć”

Jeden z najwybitniejszych duńskich naukowców zajmujących się epidemiologią powiedział, że pandemia koronawirusa w Szwecji "może się zakończyć" z powodu odporności populacji.