fbpx

Mnóstwo sklepów na skraju bankructwa

W Sztokholmie 83 sklepy są zagrożone bankructwem, sklepowe sieci przeżywają kryzys.

Sieci odzieżowe Flash i Dea Axelsson zbankrutowały we wtorek. Teraz inne sklepy drżą niepokojąco w tej chwili wśród nich są sklepy Brothers, Polarn O Pyret, Accent, Rizzo och Morris.

We wtorek sklep Flash i Dea Axelsson zbankrutowały ze skutkiem natychmiastowym, w sumie 26 sklepów w regionie sztokholmskim. Według magazynu Market, bez pracy zostało  500 pracowników.

Sklepy Accent, Rizzo oraz Morris należące do Venue Retail Group AB w poniedziałek złożyły wniosek o ogłoszenie upadłości, ale we wtorek poprosili sąd okręgowy, aby poczekał, ponieważ mogą znaleźć rozwiązanie.

Brothers, Polarn O Pyrets oraz Działy i sklepy w domu handlowym NK złożyły w poniedziałek wniosek o przebudowę trzech spółek. Powód: brak pieniędzy w czasie koronawirusa.

Łącznie te sieci dysponują 83 sklepami w regionie sztokholmskim zatrudniając kilka tysięcy ludzi.

Sieć sklepów Teknikmagasinet złożyła wniosek o ogłoszeni upadłości

Strona główna Szwecja Sztokholm Mnóstwo sklepów na skraju bankructwa

Warto przeczytać

Duński rząd chce odesłać uchodźców syryjskich do domu

Rząd Danii rozważa odesłanie uchodźców z Syrii z powrotem do domu, argumentując to sytuacją w kraju: obszary znajdujące się pod władaniem Baszara...

Norwegia: badania nad związkiem witaminy D z koronawirusem

140 tys. Norwegów bierze udział w organizowanych na szeroką skalę badaniach dotyczących COVID-19. Częścią badań jest kwestia powiązań między wirusem a działaniem...

Zdecydowana większość Szwedów chce mniej migrantów

Podczas gdy opinia publiczna opowiada się za bardziej restrykcyjną polityką, rządzący socjaldemokraci wahają się przed wprowadzeniem „limitu” w ustawie migracyjnej.