Mieszkańcy Oslo ignorują nowe dyrektywy: „Jest jak 17 maja”

Norwegia zabroniła podróżować do swoich domków letniskowych podczas Wielkanocy, co oznacza, że ​​duża liczba mieszkańców Oslo musi pozostać w domu.

Nowa dyrektywa, zgodnie z którą ludzie powinni pozostać w domu w jak największym stopniu ma ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Nowa dyrektywa, zgodnie z którą ludzie powinni pozostać w domu ma za zadanie ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Według gazety Dagbladet wielu mieszkańców Oslo zdecydowało się zignorować dyrektywy w sobotę, gdzie tłumy ludzi pojawiły są na ulicach Oslo.

„W mieście jest prawie jak podczas 17 maja”, pisze gazeta i nawiązuje do Święta Narodowego Norwegii, kiedy Norwegowie wychodzą z domów, aby świętować.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Szwecja: w 2020 roku mniejszościom etnicznym wypłacono prawie 20 mln koron

Na przestrzeni 2020 roku Agencja ds. Młodzieży i Społeczeństwa Obywatelskiego (Myndigheten för ungdoms- och civilsamhällesfrågor, MUCF) wypłaciła miliony koron...

Szwecja: Wzrost skonfiskowanych praw jazdy

Według Szwedzkiej Agencji Transportu w ciągu ostatniego roku wzrosła liczba przypadków cofania praw jazdy, a najczęstszą przyczyną była nadmierna...

Musisz przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa....

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska...