fbpx

Mężczyzna oskarżony o obmacywanie dziewcząt na młodzieżowym turniej piłki nożnej

Trzydziestosześcioletni menadżer sportowy, którego drużyna została odesłana do domu ze Szwecji, po tym jak został on oskarżony o obmacywanie trzech nastolatek na międzynarodowym turnieju piłki nożnej, będzie teraz odpowiadał przed sądem.

Mężczyzna, który reprezentował zespół z północnej Afryki na popularnym Gothia Cup w Göteborgu, został w środę oskarżony o seksualne molestowanie trzech dziewczynek w wieku około 16 lat.

Zdarzenie miało mieć miejsce po ceremonii otwarcia 18 lipca. Nastolatki opowiedziały, że były molestowane przez mężczyznę oraz grupę innych nastolatków. Powiedziały one, że mężczyzna chciał sobie z nimi zrobić zdjęcia, obmacywał je i całował a także nie pozwolił odejść.

Funkcjonariusze policji pomogli dziewczętom gdy usłyszeli ich krzyki.

Oskarżony odrzuca zarzuty, chociaż przyznaje, że robił sobie zdjęcia z dziewczętami.

„Prokurator postawił wiele zarzutów. Nie przystają one do tego co mój klient opowiada, co się zdarzyło. Potwierdza on to co powiedział wcześniej. Jest niewinny. Nie molestował seksualnie tych trzech dziewczyn w sposób opisany przez prokuratora,” powiedział regionalnej gazecie Göteborgs-Posten prawnik mężczyzny Fredrik Engström.

Mężczyzna został zwolniony z aresztu z piątek, ale ma się meldować na komisariacie każdego dnia przed godziną 11 rano. Nie wolno mu też opuszczać Szwecji do zakończenia śledztwa i procesu.

„Wydaje się, że znosi to dobrze. Wczoraj stawił się na przesłuchaniu, więc wszystko działa,” powiedział prokurator Stefan Lind.

Chociaż 36-letni mężczyzna jest jedyną osobą, która jest formalnie podejrzewana o popełnienie czynów karalnych, zarząd Gothia Cup zdecydował się w zeszłym tygodniu na usunięcie całej drużyny z turnieju.

Zawody znane także jako Międzynarodowy Puchar Młodzieży są organizowane przez znany Göteborski klub BK Häcken. Od swoich skromnych początków w 1975 roku, gdy wzięło w nich udział 275 zespołów, obecnie do tego miasta w zachodniej Szwecji co roku przybywa około 1600 zespołów z 80 krajów świata.

To nie pierwszy raz, gdy na turnieju pojawiają się tego typu zarzuty. W 2014 roku zdecydowano się odwołać dyskotekę odbywającą się wieczorem w dniu otwarcia po oskarżeniach o seksualne napaście. W zeszłych latach pojawiały się także doniesienia o gwałtach lub próbach gwałtów.

W Szwecji jest to kolejny incydent z seksualnymi nadużyciami i gwałtami mającymi miejsce na wielu letnich imprezach tego roku.

[sociallocker id=3256][/sociallocker]

Strona główna Wiadomości Szwecja Mężczyzna oskarżony o obmacywanie dziewcząt na młodzieżowym turniej piłki nożnej

Warto przeczytać

Szwecja ogłasza nowe zasady dotyczące koronawirusa

Limit osób uczestniczących w zgromadzeniach publicznych w Szwecji pozostanie jak na razie na tym samym poziomie – będzie wynosił 50. Na jednej...

Szwedzka policja zaniepokojona wojnami gangów

Raport wywiadowczy policji w Göteborgu ujawnił, że w mieście wzrasta przemoc wynikająca z wojen gangów. Przedmiotem sporów jest handel nielegalnymi używkami, a...

„Challenge” zachęca dzieci do podpalania szkół w Szwecji

Tak zwane „wyzwanie” rozpowszechniane jest w mediach społecznościowych w szwedzkim mieście Örebro. Wyzwanie zachęca dzieci do rozpalania pożarów w swoich szkołach i...