fbpx

Mer Rygi wezwał kraje bałtyckie do wspólnej walki z PI

Rezygnacja z walki z Państwem Islamskim może stać się dla krajów bałtyckich „błędem historycznym” – uważa mer Rygi Nil Uszakow.

Mer Rygi Nil Uszakow wezwał kraje bałtyckie do dołączenia do międzynarodowej walki z ugrupowaniem terrorystycznym Państwo Islamskie.

Wcześniej prezydenci państw bałtyckich na wspólnym spotkaniu w Palandze oświadczyli, że państwa bałtyckie nie dołączą do zachodniej koalicji wobec PI, jeśli będzie w niej Rosja.

„Na spotkaniu prezydentów państw bałtyckich w Palandze zostało osobno przedstawione stanowisko Litwy — w żadnym razie nie dołączy do koalicji przeciwko PI, jeśli będzie w niej Rosja. Łotwa i Estonia nie podpisały się pod tym stanowiskiem, ale nie wyraziły sprzeciwu” — napisał Uszakow na portalu społecznościowym Facebook.

Zdaniem mera, rezygnacja z walki z PI może stać się dla krajów bałtyckich „błędem historycznym”.

„Kraje bałtyckie w ogólnym zarysie, między innymi Łotwa powinny być razem ze wszystkimi w walce z głównym wyzwaniem naszej cywilizacji — terroryzmem. Powinniśmy być częścią szerokiej koalicji od Francji i USA do Rosji. Tym bardziej nie można poddawać się na prowokacje typu „lepiej z PI niż z Rosją” — podkreślił Uszakow.

 

Strona główna Wiadomości Mer Rygi wezwał kraje bałtyckie do wspólnej walki z PI

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Podróże zagraniczne ze Szwecji: gdzie są możliwe, a gdzie lepiej ich unikać?

W czasach pandemii koronawirusa podróże za granicę są nie tylko niewskazane, ale czasem też niemożliwe. Przed każdym wyjazdem powinniśmy zapoznać się z...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...