fbpx

Matka udokumentowała wygląd swojego ciała po urodzeniu dziecka, dzieląc się zdjęciami swojego brzucha

Julie Bhosale, blogerka, dietetyczka oraz matka, pokazała jak w rzeczywistości wygląda ciało kobiety po porodzie.

Bhosale opublikowała zdjęcia, na których widać jak wyglądał jej brzuch po urodzeniu dwójki dzieci. Powiedziała ona, że obecnie jest wywierana niesamowita presja na matki, aby szybko po porodzie powróciły do swojego wcześniejszego wyglądu.

 

Według niej jest to całkowicie nierealistyczne:

“Żyjemy w społeczeństwie, które codziennie jest bombardowane obrazkami celebrytek, które zaraz po ciąży znów wyglądają jak wcześniej – (gratuluję im, Kate Mddleton jesteś niesamowita!). Jednak to jest wyjątkowa mniejszość. U większości z nas w ciele zaszły zmiany, poważne zmiany. To trudne i bolesne, może też być odrażające i przygnębiające, ale taka jest rzeczywistość i prawdziwy świat. Poza tym, że jestem profesjonalistką zajmującą się zdrowiem, jestem też matką i moje ciało także nie powróciło do swojego pierwotnego wyglądu. Zaczynamy teraz widzieć zmianę w mediach, zaczęły się pojawiać w sieci prawdziwe relacje matek, dzielących się swoimi często ukrytymi i niewypowiedzianymi sekretami dotyczącymi porodu i jego wpływu na nasze ciała.”

Bhosale zachęca czytelniczki do użycia hashtagu #TakeBackPostPartum, aby zwiększać świadomość jak naprawdę wygląda ciało kobiety po porodzie.

 

Let’s swim! #takebackpostpartum #swimming #bikini #rainbow #toddler #fourthtrimester #dyedhairdontcare #splash

 

A photo posted by Sam Douthat (@sdouthat0725) on

 

Dodała, że każda poporodowa historia kobiety jest inna, ale wszystkie są piękne i powinny być szanowane.

“Możesz być rozbita, wyczerpana, obolała, mieć guzki, szramy i wylewający się, trzęsący brzuch. Możesz nie wyglądać jak następna modelka Victoria’s Secret Underwear, ale skup się na tym jak się czujesz. Bądź łaskawa dla siebie i swojego ciała; będziesz wyglądać tak jak się czujesz. To może zająć pewien czasu. Mnie to zajęło trochę więcej czasu, aby znowu poczuć się dobrze po porodzie pierwszego syna. Nie masz się, z kim porównywać, nikt nie jest taki jak ty i nie przeżywa dokładnie tego, co ty. Będziesz oceniana. Ja jestem oceniana codziennie i nawet teraz ktoś mnie ocenia. Robienie tego, co jest dobre dla ciebie i twojej rodziny wymaga sporo odwagi i siły, ale jako matka masz je obie. Pamiętaj i nie zapomnij: jesteś wspaniała, jesteś piękna, jesteś matką.”

Strona główna Rozmaitości Matka udokumentowała wygląd swojego ciała po urodzeniu dziecka, dzieląc się zdjęciami swojego...

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.