Malmö: zatrzymano mężczyznę odpowiedzialnego za gwałt na 10-latce.

Malmö. We wtorek rano zatrzymany został 30-letni mężczyzna, podejrzewany o gwałt na dziesięciolatce. Do ataku miało dojść na dziedzińcu jednego z osiedli. Rzekomy gwałciciel trafił do aresztu.

“Nie będziemy na tym etapie komentować sprawy”, oznajmiła Ewa-Gun Westford, rzeczniczka lokalnej policji. “Jedyne, co możemy potwierdzić, to że mężczyzna faktycznie został aresztowany.

Chcemy, by rozmowy z podejrzanym odbywały się w ciszy i spokoju. Ofiarą incydentu padło małe dziecko, dlatego naszym zadaniem jest podjęcie precyzyjnego, ale też ostrożnego śledztwa.”

Był czwartek, godz. 17:30. Dziewczynka wracała ze szkoły do domu, jadąc rowerem. Nagle na jej drodze pojawił się nieznany, agresywny mężczyzna.

Zaciągnął dziecko do przechowalni rowerowej, która znajduje się na terenie osiedla. Według dziennika “Sydsvenskan“, 10-latka padła ofiarą napastowania, które śmiało można określić jako przemoc seksualną.

Jeszcze tego samego rozpoczęto obławę – wieczorem potwierdzono, że policja prowadzi dochodzenie w sprawie gwałtu.“Chcemy zatrzymać podejrzanego jak najprędzej. Nie tylko, aby spotkała go kara za napaść – także po to, by ponownie nie doszło do podobnego incydentu” – powiedział lokalny policjant, Thomas Söderberg, w czwartek.

Prokuratora wszczęła w sprawie 30-latka postępowanie.Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja. WSZYSTKIE restauracje i kawiarnie do zamknięcia

Od poniedziałku wszystkie restauracje i kawiarnie w Szwecji będą musiały zostać zamknięte o godzinie 20.30 zgodnie z zasadami, które...

Do Szwecji napływa coraz więcej prostytutek

W czasie pandemii Szwecja była jednym z niewielu krajów Europy, które nie wprowadziły narodowego lockdownu. Z powodu otwartych granic...

Szwecja i Dania chcą, by Facebook płacił za wysokiej jakości treści informacyjne

Szwecja i Dania planują wprowadzić nową ustawę dotyczącą publikowania treści w social mediach. Ustawa miałaby na celu przyznanie koncernom...

Musisz przeczytać

Szwecja. WSZYSTKIE restauracje i kawiarnie do zamknięcia

Od poniedziałku wszystkie restauracje i kawiarnie w Szwecji będą...

Do Szwecji napływa coraz więcej prostytutek

W czasie pandemii Szwecja była jednym z niewielu krajów...