fbpx

Malmö: ciekawy pomysł policjantów na walkę z przestępczością i wandalizmem.

Jeśli często spędzacie weekendowe wieczory w dzielnicy Malmö, Möllevången, na pewno wiecie, że potrafi tam czasem dojść do pijackiej bijatyki – jak zresztą wszędzie.

Następnym razem, gdy dwoje kozaków będzie licytowało się, który z nich jest bardziej męski, pamiętajcie zasłonić uszy. Lokalna policja chce zainstalować w najbardziej strategicznych punktach specjalne głośniki połączone z monitoringiem. Będzie wydobywał się przez nie głos – lub okrzyk – funkcjonariusza.

“Używając głośników, będziemy mogli powstrzymać przestępczość i wandalizm lub przynajmniej wydawać ostrzeżenia. To strategia, która została zainicjowana z naszej strony.

W pracy policyjnej ciągle musimy próbować czegoś nowego. Malmö będzie pierwszym miastem w kraju, w którym wprowadzony zostanie taki system ochrony”, zapowiada Andy Roberts – szef północnego oddziału policji.

Na początku głośniki i kamery będą nadzorowane przez samych policjantów, z poziomu centrum operacyjnego znajdującego się na komisariacie. Funkcjonariusz odpowiedzialny za wydanie komendy będzie puszczał nagrania zarejestrowane już wcześniej.

Później system ma zostać urozmaicony, a policjanci będą mogli wydawać ostrzeżenia poza komisariatem, przy użyciu telefonu lub komputera.

“Chcemy, by dowódcy operacyjni mogli porozumiewać się przez głośniki za pośrednictwem telefonów czy iPadów. To byłoby mądre i postępowe rozwiązanie”, powiedział Roberts w rozmowie z “Sydsvenskan”.

W Möllevången głośniki zostały już podłączone do kamer. Wkrótce trafią też na plac Stortorget oraz Gustav Adolfs torg.

Strona główna Szwecja Malmö Malmö: ciekawy pomysł policjantów na walkę z przestępczością i wandalizmem.

Warto przeczytać

Rekordowe zimne lato w Szwecji. -3,3 stopnia w lipcu

W sobotę w większości miejsc w Szwecji było mniej niż 20 stopni Celsjusza. W kilku miejscach, takich jak Harstena oraz północnej Ölands, odnotowano temperaturę powyżej 20...

W budynku mieszkalnym szaleje wielki pożar

Płonie ośmiopiętrowym budynek mieszkalny Landskrona.- Pożar bardzo szybko się rozprzestrzenia. Panuje chaos i panika wśród mieszkańców, mówi jeden ze świadków.

Szwedzki premier odrzuca wszelkie ograniczenia osób ubiegających się o azyl

Szwedzki premier Stefan Löfven odrzucił pomysł ograniczenia jakichkolwiek wniosków azylowych, stwierdzając, że taka propozycja byłaby sprzeczna z poparciem samego prawa do azylu.