fbpx

Listwy do płytek oryginalną ozdobą wykończeniową

Podczas wykańczania wnętrza warto mieć na uwadze funkcjonalne dodatki typu listwy przypodłogowe. Sprawdzają się one zarówno w przypadku podłóg drewnianych, jak również tych wyłożonych płytkami. Jest wiele korzyści płynących z takiego rozwiązania. Pełnią one funkcję dekoracyjną i ochronną.

Od tego, na jaki rodzaj listwy padnie wybór, zależeć będzie estetyka całego pomieszczenia. Odpowiednio dobrane listy do płytek nadadzą wnętrzu charakteru. W zależności od swoich indywidualnych preferencji można dobrać je w oparciu o kolorystykę ścian, wykończenie podłogi/drzwi/ram okiennych. Nie można oczywiście zapomnieć o wystroju wnętrza.

Jakie zalety mają listwy do płytek?

Zadaniem listwy przypodłogowej jest zamaskowanie szczeliny dylatacyjnej, która niestety nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Montuje się je na styku ściany z podłogą, aby zwiększyć estetykę wnętrza. Rozwiązanie to pozwala na sprytne schowanie kabli, które są niezbędne do podłączenia wielorakich urządzeń zasilanych energią elektryczną. Całe pomieszczenie spowite w kablach nie jest jednak praktyczne ani estetyczne.

Jeśli ktoś ma dosyć leżących wzdłuż ścian kabli, które zawadzają i psują wystrój, można je rozprowadzić elegancko, ukrywając je w listwie. Kolejną zaletą stosowania listew do płytek jest ochrona przed zniszczeniem ścian. Przypadkowo można uszkodzić mechanicznie niechronioną niczym ścianę podczas odkurzania – wystarczy mocniej w nią uderzyć urządzeniem. To samo tyczy się zabawek, którymi dzieci bawią się zwykle na podłodze. Nawet takie drewniane klocki czy metalowe samochody mogą przyczynić się do obicia ściany. Listwa jest znacznie bardziej odporna niż powierzchnia ściany i tworzy kilkucentymetrową warstwę ochronną.

Uszkodzenia mechaniczne to nie jedyny problem. Trzeba jeszcze liczyć się z zabrudzeniami ściany. Można tego uniknąć, montując listwy dekoracyjne. Jest to świetna ochrona przed brudem i plamami, które nierzadko pojawiają się na ścianach, chociażby podczas mycia podłogi. Ponadto dzięki zasłonięciu szczelin dylatacyjnych znika problem z gromadzeniem się w nich zanieczyszczeń. Listwy do płytek www.ekspercilazienek.pl są sposobem na estetyczne wykończenie wnętrza i to niezależnie od jego aranżacji. Stanowią one jej dopełnienie. Do wyboru jest wiele kolorów, wysokości i kształtów, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie idealny rodzaj listwy.

Jakie wybrać listwy dekoracyjne?

Do wyboru jest wiele rodzajów listew wykończeniowych do płytek. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością. Najpopularniejsze są progowe listwy wykończeniowe do glazury w przypadku podłogi wykonanej z płytek ceramicznych. Do ich produkcji sięga się przede wszystkim po aluminium lub stal nierdzewną.

Charakterystyczną ich cechą jest półokrągły kształt, dzięki czemu możliwe jest zatuszowanie wszelkich niedociągnięć. Dostępne są także specjalne profile wykończeniowe, które przeznaczone są do płytek i drewna, co jest świetnym rozwiązaniem w przypadku płytek graniczących z panelami podłogowymi. Jak najbardziej warto zdecydować się na montaż listew dekoracyjnych, które zabezpieczają podłogę przed wilgocią i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Nie brakuje nawet giętych listew wykończeniowych do płytek w wersji matowej czy polerowanej oraz anodowanej.

Strona główna Rozmaitości Listwy do płytek oryginalną ozdobą wykończeniową

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Premier Szwecji: „pracujcie zdalnie, nie obejmujcie bliskich i przyjaciół”

Premier Stefan Löfven, zaniepokojony rosnącą liczbą nowych infekcji koronawirusowych, wezwał Szwedów do bezwzględnego przestrzegania odgórnych restrykcji. Choć druga fala zachorowań nie  dotarła...