fbpx

Lidl z Finlandii zakpił z Therese Johaug

Do wędzonego norweskiego łososia gratis dodawano balsam ochronny do ust – w ten ironiczny sposób fiński Lidl nawiązał do dopingowego skandalu z Norweżką Therese Johaug w roli głównej.

– Chcieliśmy stworzyć akcję, która zaangażuje naszych fińskich klientów i będzie przy tym zabawna – mówi Seppo Niemela z działu marketingu Lidla. Oferta szybko stała się hitem w social media. Wielokrotnie przekazywano dalej zabawną reklamę, choć część osób uważa, że to był cios poniżej pasa..

Reklama fińskiego Lidla to nawiązanie do dopingowej wpadki norweskiej biegaczki Therese Johaung. Kontrola dopingowa wykazała u Johaug ślady sterydu anabolicznego, popularnego kiedyś wśród enerdowskich dopingowiczów. Norweska gwiazda nart twierdzi, że jest niewinna. Zakazany środek był w maści Trofodermin, którą Norweżka posmarowała oparzone słońcem usta. Norweska federacja zawiesiła ją na dwa miesiące, a to oznacza, że zabraknie jej na starcie sezonu.

Johaug grozi kara dyskwalifikacji nawet na cztery lata. Czas zawieszenia zapewne zostanie odjęty od kary, na którą zawodniczka wciąż czeka.

Strona główna Wiadomości Norwegia Lidl z Finlandii zakpił z Therese Johaug

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...