Lider antyislamskiej partii prowokuje uchodźców, paląc kolejny Koran

Zaledwie dwa tygodnie temu w Szwecji doszło do masowego palenia Koranu, co wywołało falę brutalnych protestów i zamieszek. Partia Hard Line, odpowiedzialna za całe zamieszanie, zapowiedziała, że będzie dalej przeprowadzała swoje prowokacje – w imię wolności słowa.

W Szwecji doszło do kolejnego aktu spalania świętej księgi islamu. Stale dokonują go przedstawiciele ultraprawicowej duńskiej partii Hard Line, która chce powstrzymać rzekomą islamizację Skandynawii. Symboliczny akt rozegrał się w Rinkeby, dzielnicy Sztokholmu.

Lider partii Rasmus Paludan złożył wniosek o zorganizowanie pięciu demonstracji w najbardziej zdominowanych przez muzułmanów obszarach Szwecji. Choć pozwolenia nie uzyskał, już zaczął pierwsze manifestacje.

Jednocześnie na facebookowej stronie Hard Line pojawiły się wulgarne posty, w których pisano m.in., że islam to „podła, prymitywna religia”, która nie powinna być traktowana poważnie w cywilizowanym społeczeństwie.

Aftonbladet” podaje, że kolejna demonstracja odbyła się w czwartek rano i nie zyskała zbyt dużego zainteresowania. W tym samym czasie Paludan grzmiał na Facebooku:

„Islamizacja Szwecji stanowi bezpośrednie i poważne zagrożenie dla nas Duńczyków – dla naszego poczucia bezpieczeństwa i zadowolenia z życia. Podobnie zresztą dla obywateli Szwecji. Nie zaakceptujemy poddawania naszej ojczyzny wpływom islamu! Nie bez walki!”

Policja bada, czy nie doszło do podżegania do nienawiści ze względu na przynależność etniczną.

Paludan założył swoją partię w 2017 roku, a potem wsławił się dzięki antymuzułmańskim filmom, które publikował na YouTubie. Wielokrotnie postulował o to, by imigranci z krajów arabskich i afrykańskich byli deportowani z Danii, co w liberalnym kraju zapewniło mu niezbyt pokaźną grupę wyborców, a przede wszystkim całą armię przeciwników.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Paludan odwiedził Malmö i tam deklarował swoje otwarcie rasistowskie poglądy. W Rosengård spalił egzemplarz Koranu. Zamieszki, wywołane jego działaniami, spowodowały, że ciężko raniono kilku policjantów.

Strona główna Wiadomości Szwecja Lider antyislamskiej partii prowokuje uchodźców, paląc kolejny Koran

Warto przeczytać

Perły Szwecji: Uppsala

Siedemdziesiąt kilometrów na północ od stolicy Szwecji leży Uppsala, czwarte pod względem zaludnienia miasto szwedzkie. Miejscowość nazywana bywa „historyczną i kulturową perełką” Szwecji, przez...

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...