fbpx

Liczba przypadków koronawirusa w Szwecji wzrosła do 136

Liczba przypadków koronawirusa w Szwecji wzrosła do 136, z czego ponad połowa w regionie Sztokholmu. W Szwecji nie było jeszcze żadnych doniesień o poważnej chorobie spowodowanej wirusem.

Przypadki nowego koronawirusa, zwanego także COVID-19, zostały potwierdzone w Sztokholmie, Västra Götaland, Uppsala, Jönköping, Skåne, Örebro, Värmland i Gävleborg. 

Większość potwierdzonych do tej pory przypadków w Szwecji zachorowało na wirusa podczas podróży do północnych Włoch – kraju najbardziej dotkniętego poza Chinami i Koreą Południową  – lub poprzez kontakt z jednym z tych pacjentów.

6 marca Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaktualizowało oficjalne porady dotyczące podróży, ministerstwo odradza wszelkie nieistotne podróże do północnych Włoch (regiony Piemont, Liguria, Lombardia, Emilia-Romagna, Trentino-Alto Adige, Dolina Aosty, Veneto, Friuli Venezia Giulia i Toskania), a także do miasta Daegu i prowincji Gyeongsang w Korei Południowej do odwołania.

Wcześniejsze porady dotyczące unikania podróży do chińskiej prowincji Hubei i całego Iranu, a także wszelkich nieistotnych podróży do pozostałych Chin kontynentalnych również są nadal podtrzymywane.

Västra Götaland w piątek rano potwierdził dwa nowe przypadki. Chore osoby odwiedzili Włochy i Iran, zwiększając całkowitą liczbę zarażonych dla tego regionu do 14. Skåne w południowej Szwecji ogłosiło kolejne pięć, z całkowitą liczbą również 14.

W piątek po południu Uppsala potwierdziła kolejny przypadek, zwiększając całkowitą liczbę do pięciu, a Värmland o kolejne osiem. Według regionalnych władz ds. Zdrowia w Värmland potwierdzono w sumie 13 przypadków, z których 11 jest związanych z podróżą autobusem do północnych Włoch. Pozostałe dwa są również powiązane z podróżami międzynarodowymi.

Region Jönköping potwierdził kolejne pięć przypadków: jedną kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 63-74 lata, którzy odbyli wspólną podróż do północnych Włoch i byli w tym samym autobusie, co inni zakażeni pacjenci. Pozostała dwójka, mężczyzna i kobieta w wieku 75–78 lat, miała bliski kontakt z pacjentem z innego regionu Szwecji.

Władze służby zdrowia w Jönköping poinformowały, że pięciu pacjentów przebywało w izolacji w swoich domach i nie było poważnie chorych.

Sztokholm ogłosił o godzinie 18.00, że kolejnych 21 pacjentów uzyskało pozytywny wynik testu w piątek, dzięki czemu całkowita liczba przypadków w regionie Sztokholmu wzrosła do 80.

Epidemiolog Staffan Sylvan zakwestionował zdolność Szwecji do poradzenia sobie z ewentualnym wybuchem epidemii. Podczas gdy koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w takich krajach, jak Chiny i Korea Południowa, Sylvan daje powody do niepokoju, mówiąc: „rząd nie jest przygotowany do walki z chorobą”.czytaj więcej

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Liczba przypadków koronawirusa w Szwecji wzrosła do 136

Warto przeczytać

Szwedzka pandemia koronawirusa „może się skończyć”

Jeden z najwybitniejszych duńskich naukowców zajmujących się epidemiologią powiedział, że pandemia koronawirusa w Szwecji "może się zakończyć" z powodu odporności populacji.

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...

Szwecja podniosła podatek od alkoholu

W ramach ustawy budżetowej mającej na celu ożywienie gospodarki szwedzki rząd podniósł podatki na alkohol, aby sfinansować strategię obronną kraju.