Liczba przypadków koronawirusa w Szwecji wzrosła do 136

Liczba przypadków koronawirusa w Szwecji wzrosła do 136, z czego ponad połowa w regionie Sztokholmu. W Szwecji nie było jeszcze żadnych doniesień o poważnej chorobie spowodowanej wirusem.

Przypadki nowego koronawirusa, zwanego także COVID-19, zostały potwierdzone w Sztokholmie, Västra Götaland, Uppsala, Jönköping, Skåne, Örebro, Värmland i Gävleborg. 

Większość potwierdzonych do tej pory przypadków w Szwecji zachorowało na wirusa podczas podróży do północnych Włoch – kraju najbardziej dotkniętego poza Chinami i Koreą Południową  – lub poprzez kontakt z jednym z tych pacjentów.

6 marca Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaktualizowało oficjalne porady dotyczące podróży, ministerstwo odradza wszelkie nieistotne podróże do północnych Włoch (regiony Piemont, Liguria, Lombardia, Emilia-Romagna, Trentino-Alto Adige, Dolina Aosty, Veneto, Friuli Venezia Giulia i Toskania), a także do miasta Daegu i prowincji Gyeongsang w Korei Południowej do odwołania.

Wcześniejsze porady dotyczące unikania podróży do chińskiej prowincji Hubei i całego Iranu, a także wszelkich nieistotnych podróży do pozostałych Chin kontynentalnych również są nadal podtrzymywane.

Västra Götaland w piątek rano potwierdził dwa nowe przypadki. Chore osoby odwiedzili Włochy i Iran, zwiększając całkowitą liczbę zarażonych dla tego regionu do 14. Skåne w południowej Szwecji ogłosiło kolejne pięć, z całkowitą liczbą również 14.

W piątek po południu Uppsala potwierdziła kolejny przypadek, zwiększając całkowitą liczbę do pięciu, a Värmland o kolejne osiem. Według regionalnych władz ds. Zdrowia w Värmland potwierdzono w sumie 13 przypadków, z których 11 jest związanych z podróżą autobusem do północnych Włoch. Pozostałe dwa są również powiązane z podróżami międzynarodowymi.

Region Jönköping potwierdził kolejne pięć przypadków: jedną kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 63-74 lata, którzy odbyli wspólną podróż do północnych Włoch i byli w tym samym autobusie, co inni zakażeni pacjenci. Pozostała dwójka, mężczyzna i kobieta w wieku 75–78 lat, miała bliski kontakt z pacjentem z innego regionu Szwecji.

Władze służby zdrowia w Jönköping poinformowały, że pięciu pacjentów przebywało w izolacji w swoich domach i nie było poważnie chorych.

Sztokholm ogłosił o godzinie 18.00, że kolejnych 21 pacjentów uzyskało pozytywny wynik testu w piątek, dzięki czemu całkowita liczba przypadków w regionie Sztokholmu wzrosła do 80.

Epidemiolog Staffan Sylvan zakwestionował zdolność Szwecji do poradzenia sobie z ewentualnym wybuchem epidemii. Podczas gdy koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w takich krajach, jak Chiny i Korea Południowa, Sylvan daje powody do niepokoju, mówiąc: „rząd nie jest przygotowany do walki z chorobą”.czytaj więcej

Strona główna Szwecja Koronawirus w Szwecji Liczba przypadków koronawirusa w Szwecji wzrosła do 136

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...