fbpx

Kulinarne szlaki Gdańska

Planujesz wybrać się w podróż kulinarną w Gdańsku? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej restauracji.

W Trójmieście jest bardzo wiele miejsc godnych polecenia jeśli chodzi o kulinaria. Niemal na każdym kroku czekają na nas restauracje różnego typu i właściwie na każdą kieszeń. Poza podróżami ze względu na walory krajoznawcze z powodzeniem można wybrać się tu w niejedną podróż kulinarną. Dokąd nas ona zabierze? To zależy tylko od naszych możliwości, preferencji i portfela. Dziś skupimy się na kuchni i restauracjach, jakie oferuje Gdańsk. Na co warto zwrócić uwagę? 

Po pierwsze – preferencje 

W Gdańsku możemy liczyć na dużą różnorodność kuchni, którą oferują okoliczne restauracje. Znajdziemy tu miejsca serwujące kuchnię polską, włoską, hiszpańską, meksykańską, chińską, śródziemnomorską, kuchnię fusion… Do wyboru, do koloru. Przed wyborem lokalu warto zastanowić się, jakie są nasze preferencje. Wielu turystów nie wyobraża sobie wyjazdu nad morze bez spróbowania dania ze świeżej ryby. Należy wziąć pod uwagę, że nie wszystkie miejsca ją serwują! Na szczęście są też i takie, które specjalizują się w daniach z ryby i to tam warto skierować swoje kroki, jeśli zależy nam na świeżej i doskonale przyrządzonej rybie. 

Po drugie – ceny 

Nie ma co ukrywać, że wysokość rachunku, jaki zapłacimy za obiad w restauracji, odgrywa dużą rolę przy wyborze lokalu. W Gdańsku jednak nie powinno być większego problemu ze znalezieniem miejsca, w którym zjemy za niewielkie pieniądze. Dzięki mnogości dostępnych opcji zakres cen w poszczególnych lokalach jest bardzo duży, od kilku do kilkuset złotych. Rzecz jasna lokale te różnią się również jakością i kuchnią, jaką serwują. 

Po trzecie – czas 

Czas to bardzo ważny czynnik podczas kulinarnej podróży, w Gdańsku bowiem roi się od turystów i gości biznesowych, na przykład przyjeżdżających tu na konferencje. Wówczas znalezienie miejsca od ręki w interesującym nas lokalu, zwłaszcza w godzinach szczytu i w środku sezonu, graniczy z cudem, gdyż zapełniona jest właściwie każda restauracja. Gdańsk słynie z wielu lokali na bardzo wysokim poziomie, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość i być gotowym na czekanie. W przypadku najbardziej obleganych miejsc może to być nawet kilka tygodni! Warto więc z wyprzedzeniem zarezerwować stolik w restauracji, na której najbardziej nam zależy. 

Czas jest też istotnym czynnikiem z innego powodu – często nie mamy czasu, aby szukać odpowiedniego miejsca. Kiedy jesteśmy na kilkugodzinnym wypadzie lub konferencji w Gdańsku, zależy nam na szybkim znalezieniu właściwego lokalu, w którym szybko i smacznie zjemy. Dla osób, które nie znają dobrze miasta, może być to wyzwanie. Na szczęście z pomocą przychodzi internet oraz… ulotki. WIelu z nas niechętnie do nich podchodzi, jednak dzięki ulotce otrzymanej na ulicy możemy trafić do klimatycznego miejsca położonego na uboczu lub trafić na wyjątkową promocję. 

Strona główna Rozmaitości Kulinarne szlaki Gdańska

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Policyjne drony będą patrolowały szwedzkie miasto.

Linköping. Lokalna policja zacznie monitorować strefy „no-go” przy wykorzystaniu dronów z wbudowanymi kamerami. Nowoczesne rozwiązanie wprowadzono w życie 19...