Kreskówki z Kaczorem Donaldem były w tym roku najchętniej oglądanym programem w szwedzkiej telewizji

Kompilacja animacji Disneya z 1950 roku pokazana w Wigilię była największym telewizyjnym wydarzeniem w szwedzkiej telewizji, odebrała ona ten tytuł Eurowizji, która w rezultacie zajęła drugą pozycję na liście.

Wybór bajki pod tytułem “Od nas wszystkich dla was wszystkich” składający się z filmów z Kaczorem Donaldem (Kalle Anka po szwedzku) nadany w Wigilię o 15:00 został obejrzany przez 3,7 miliona osób. To znaczy, że ten program oglądało wtedy 97% wszystkich osób, które miały włączony telewizor.  

Czyli inaczej mówiąc więcej niż co trzeci z pośród 10 milionów Szwedów nastawił swój telewizor na tą trwającą godzinę audycję, zawierającą także filmy ze Śnieżką, Myszką Miki oraz Byczkiem Fernando.

W tym roku wyniki oglądalności tego programu były nieznacznie wyższe niż w poprzednich 3 latach, jednak maksymalną widownie przyciągnął on w 1997 roku, kiedy było to 4,32 miliona telewidzów. To dopiero drugi przypadek w tym wieku, kiedy kreskówka zajmuję pierwsze miejsce pod względem widowni w danym roku.

Audycja ta jest nadawana corocznie, poczynając od roku 1959 i zazwyczaj walczy o pierwsze miejsce pod względem oglądalności z finałem Eurowizji oraz Festiwalem Melodii (Melodifestivalen). W tym roku nawet fakt, że finał Eurowizji odbywał się w Sztokholmie nie pomógł odebrać korony animacjom Disneya.

„To bardzo miłe, że ta audycja wciąż przyciąga taką wielką widownię i łączy tak dużą liczbę ludzi,” powiedział dyrektor ds. marketingu SVT Christer Mellstrand.

Kaczor Donald jest tak popularny w Szwecji, że ilość telefonów alarmowych do służb w czasie emisji filmów spada do jednej czwartej średniego poziomu. Nazywane jest to “efektem Kaczora Donalda”.

 

Strona główna Wiadomości Szwecja Kreskówki z Kaczorem Donaldem były w tym roku najchętniej oglądanym programem w...

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...