Koronawirus w Szwecji – „ostrożny optymizm”

Sztokholmskie Muzeum Fotografiska, jedna z najpopularniejszych atrakcji stolicy Szwecji, zamknęło swoje drzwi do odwołania i tymczasowo zwolnił swój personel, po spadku liczby odwiedzających o 98 procent w porównaniu z normalnym tygodniem.

Per Broman, dyrektor muzeum poinformował w wywiadzie dla SVT, że próbował przygotować się na problemy ekonomiczne związane z koronawirusem skracając godziny pracy i zmniejszając liczbę pracowników, ale to nie wystarczyło. Muzeum ma zostać ponownie otwarte tak szybko jak to tylko będzie możliwe.

Według Agencji Zdrowia Publicznego całkowita liczba potwierdzonych zgonów z powodu koronawirusa w Szwecji wynosi obecnie 1 203. To wzrost o 170 w stosunku do wczorajszego dnia, nagły wzrost spowodowany jest opóźnieniami z weekendu wielkanocnego, tak więc nie jest to liczba osób, które zmarły w ciągu ostatnich 24 godzin.

Anders Wallensten, epidemiolog w Agencji Zdrowia Publicznego, powiedział, że w rzeczywistości istnieją pozytywne oznaki, że wzrost liczby zgłaszanych przypadków nie był tak gwałtowny, jak oczekiwano po tych opóźnieniach.

Tymczasem liczba potwierdzonych przypadków wzrosła do 11 927, podczas gdy ogółem 954 osoby otrzymały leczenie w oddziale intensywnej terapii. Liczba ta obejmuje wszystkich, którzy zostali poddani intensywnej terapii od początku wybuchu epidemii oraz ci, którzy wyzdrowiali i zostali wypisani lub zmarli.

Johanna Sandwall, szefowa Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej ds. Gotowości na kryzys, zauważyła, że ​​525 osób jest obecnie leczonych w ramach intensywnej opieki, o pięć mniej niż dzień wcześniej. Poinformowała także, że w Szwecji na oddziałach intensywnej terapii wciąż jest dużo wolnych miejsc, gdzie liczba łóżek jest stale zwiększana.

Według najgorszego scenariusza przedstawionego dziś przez rząd, liczba bezrobotnych w Szwecji może wzrosnąć w tym roku do 13,5 procent, jeśli kryzys koronawirusa będzie trwał. W najlepszym przypadku bezrobocie szybko powróci do poprzedniego poziomu i powróci do mniej więcej dzisiejszego poziomu, a w głównym scenariuszu bezrobocie wzrośnie z 6,8 procent w zeszłym roku do 9,0 procent w tym roku. Przeczytaj cały artykuł tutaj.

Szwedzka pisarka Moa Berglöf uważa, że premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson celowo zaraził się koronawirusem, aby w ten sposób zyskać poparcie i współczucie wyborców. Jej słowa zostały uznane za odpychające.

Liczba potwierdzonych zarażonych osób w Szwecji wynosi 11 927

Regiony, w których odnotowano największy wzrost liczby nowych przypadków potwierdzonych w poniedziałek, to Region Sztokholm (184), Östergötland (30), Västra Götaland (65), Uppsala (39). W dniu dzisiejszym do godziny 14:00 potwierdzono 482 nowe przypadki koronawirusa w Szwecji oraz 170 zgonów. W Szwecji w sumie 381 osób zostało wyleczonych.

Chroń siebie i innych przed rozprzestrzenianiem się zakażenia

Strona główna Szwecja Koronawirus w Szwecji Koronawirus w Szwecji - „ostrożny optymizm”

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...