fbpx

Koronawirus w Szwecji – już 102 osoby zmarły w Szwecji

Nowe dane opublikowane w sobotę pokazują, że w Szwecji po zarażeniu koronawirusem zmarło w sumie 102 osoby.

Najnowsze dane z Agencji Zdrowia Publicznego pokazują, że w ciągu doby przybyło kolejnych 401 osób, u których odnotowano pozytywny wynik na obecność koronawirusa, a obecnie w Szwecji u 3447 potwierdzono zakażenie.

Premier Stefan Löfven powiedział, że nie może wykluczyć konieczności odizolowania Sztokholmu, jeśli wybuch epidemii się nasili, ale tego rodzaju środek nie jest obecnie omawiany.

“Sztokholm jest tak ściśle powiązany zarówno z Uppsalą, jak i Södertälje, że bardzo trudno byłoby kontrolować taki przepis. Ale nie wykluczamy niczego, możemy skończyć w takiej sytuacji, w której trzeba będzie to zrobić” – powiedział w wywiadzie Premier dla TV4 Nyheter.

Premier powiedziałby, że oprócz stolicy rząd morze odizolować także inne obszary kraju, jeśli sytuacja tego wymaga.

Dziś tylko w Sztokholmie 227 nowych przypadków koronawirusa

Liczba potwierdzonych zarażonych osób w Szwecji wynosi 3447.

Regiony, w których odnotowano największy wzrost liczby nowych przypadków potwierdzonych w sobotę, to Region Sztokholm (227), Sörmland (33), Östergötland (28). W dniu dzisiejszym do godziny 19:00 potwierdzono 401 nowe przypadki koronawirusa w Szwecji oraz 10 zgonów.(*)

Chroń siebie i innych przed rozprzestrzenianiem się zakażenia


(*) Od 11 marca większość regionów poddaje testowi tylko osoby, które są już w szpitalu z objawami wirusa lub są w stanie zagrożena życia, co wpływa na liczbę nowych potwierdzonych przypadków. Informacja podana na stronie o licznie zarażonych osób pochodzi z danych udostępnianych przez Urzęd Zdrowia Publicznego.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Koronawirus w Szwecji - już 102 osoby zmarły w Szwecji

Warto przeczytać

Wokalista ABBY Björn Ulvaeu o koronawirusie i szwedzkiej metodzie walki z epidemią

Kontrowersyjny pomysł Szwecji na walkę z koronawirusem (rezygnacja z surowego lockdownu) wzbudził mieszane opinie na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych został pochwalony...

Szwedzka parlamentarzystka: „Bez imigrantów Europa byłaby dużo biedniejsza”.

Ylva Johansson to szwedzka parlamentarzystka, minister w różnych resortach, a od ubiegłego roku także członek Komisji Europejskiej. 56-letnia polityk zasłynęła niedawno kontrowersyjną...

Dania: koronawirus odpuszcza, a obiekty handlowe i rozrywkowe zaczynają się otwierać

W czwartek duńskie muzea i ogrody zoologiczne zaczęły wreszcie otwierać się na klientów. Władze postanowiły, że kraj musi powoli zacząć wracać do...