Koronawirus w Szwecji – już 102 osoby zmarły w Szwecji

Nowe dane opublikowane w sobotę pokazują, że w Szwecji po zarażeniu koronawirusem zmarło w sumie 102 osoby.

Najnowsze dane z Agencji Zdrowia Publicznego pokazują, że w ciągu doby przybyło kolejnych 401 osób, u których odnotowano pozytywny wynik na obecność koronawirusa, a obecnie w Szwecji u 3447 potwierdzono zakażenie.

Premier Stefan Löfven powiedział, że nie może wykluczyć konieczności odizolowania Sztokholmu, jeśli wybuch epidemii się nasili, ale tego rodzaju środek nie jest obecnie omawiany.

“Sztokholm jest tak ściśle powiązany zarówno z Uppsalą, jak i Södertälje, że bardzo trudno byłoby kontrolować taki przepis. Ale nie wykluczamy niczego, możemy skończyć w takiej sytuacji, w której trzeba będzie to zrobić” – powiedział w wywiadzie Premier dla TV4 Nyheter.

Premier powiedziałby, że oprócz stolicy rząd morze odizolować także inne obszary kraju, jeśli sytuacja tego wymaga.

Dziś tylko w Sztokholmie 227 nowych przypadków koronawirusa

Liczba potwierdzonych zarażonych osób w Szwecji wynosi 3447.

Regiony, w których odnotowano największy wzrost liczby nowych przypadków potwierdzonych w sobotę, to Region Sztokholm (227), Sörmland (33), Östergötland (28). W dniu dzisiejszym do godziny 19:00 potwierdzono 401 nowe przypadki koronawirusa w Szwecji oraz 10 zgonów.(*)

Chroń siebie i innych przed rozprzestrzenianiem się zakażenia


(*) Od 11 marca większość regionów poddaje testowi tylko osoby, które są już w szpitalu z objawami wirusa lub są w stanie zagrożena życia, co wpływa na liczbę nowych potwierdzonych przypadków. Informacja podana na stronie o licznie zarażonych osób pochodzi z danych udostępnianych przez Urzęd Zdrowia Publicznego.

Strona główna Szwecja Koronawirus w Szwecji Koronawirus w Szwecji - już 102 osoby zmarły w Szwecji

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...