fbpx

Koronawirus w Danii: 1089 osób wróciło do zdrowia

Statens Serum Institut (SSI) – duński instytut zajmujący się chorobami i lekami – po raz pierwszy od wybuchu epidemii koronawirusa podaje informacje dotyczące wyzdrowień.

1089 osób, które zachorowały na COVID-19 w okresie od 24 lutego do 14 marca, dziś są już zdrowe. Po wykonaniu testów okazało się, że w ich organizmie nie znajduje się koronawirus.

Statystyki uwzględniają te przypadki, w których dana osoba nie była hospitalizowana przez ostatnie czternaście dni.

W okresie trzech tygodni, od 24 lutego do połowy marca, 917 Duńczyków przeszło testy na koronawirusa i otrzymało wynik pozytywny. Z tego grona dwadzieścia osób zmarło, a trzy nadal leczone są w szpitalach. Oznacza to, że dziewięćdziesiąt siedem procent chorych powróciło do zdrowia.

Statens Serum Institut udostępniło na swojej stronie dane dotyczące liczby zgonów. Na komplikacje związane z koronawirusem zmarły w Danii 123 osoby. Statystyki z 1 kwietnia mówiły o 90 zgonach.

W Danii zanotowano łącznie 3386 przypadków zakażenia wirusem COVID-19. W ciągu ostatnich dwóch dni liczba zachorowań drastycznie wzrosła. Wszystko po tym, jak Sundhedsstyrelsen – Duński Urząd Zdrowia – wprowadził większą ilość testów na obecność wirusa.

Sundhedsstyrelsen podaje też, że zwiększona zostaje grupa osób, które podlegają prawu do przebadania. Wśród osób, którym przysługuje takie prawo, znajdują się od teraz:

  • osoby przejawiające nieznaczne objawy chorobowe;
  • bliscy osób z grup zwiększonego ryzyka;
  • osoby, które nie mają w domu warunków do kwarantanny;
  • osoby, które uważają, że muszą poznać swój stan zdrowotny (bo np. mieszkają na małym obszarze z kimś potencjalnie chorym);
  • osoby mające bliski kontakt z kimś, kto został zarażony;
  • osoby pełniące istotne funkcje w społeczeństwie (politycy, lekarze).
Strona główna Wiadomości Dania Koronawirus w Danii: 1089 osób wróciło do zdrowia

Warto przeczytać

Tegnell: „Gdyby tylko można było cofnąć czas…”

Szwedzka strategia walki z koronawirusem okazała się kontrowersyjna. Przypomnijmy: podczas gdy większość państw Europy zdecydowała się na bezwzględny lockdown, w Szwecji życie...

Szwecja miała właśnie najgorętszy dzień w roku

Lato jeszcze się nie rozpoczęło a już jedno miasto odnotowało najgorętszy dzień w Szwecji. Według wstępnych danych szwedzkiej krajowej...

Spada zaufanie obywateli do szwedzkiego rządu

Nowy sondaż sporządzony przez Sifo wskazuje, że zaufanie Szwedów do rządu spadło poniżej 50 procent. Mieszkańcy Szwecji coraz mniej ufają też Agencji...