fbpx
Booking.com

Koronawirus w Danii: 1089 osób wróciło do zdrowia

Statens Serum Institut (SSI) – duński instytut zajmujący się chorobami i lekami – po raz pierwszy od wybuchu epidemii koronawirusa podaje informacje dotyczące wyzdrowień.

1089 osób, które zachorowały na COVID-19 w okresie od 24 lutego do 14 marca, dziś są już zdrowe. Po wykonaniu testów okazało się, że w ich organizmie nie znajduje się koronawirus.

Statystyki uwzględniają te przypadki, w których dana osoba nie była hospitalizowana przez ostatnie czternaście dni.

W okresie trzech tygodni, od 24 lutego do połowy marca, 917 Duńczyków przeszło testy na koronawirusa i otrzymało wynik pozytywny. Z tego grona dwadzieścia osób zmarło, a trzy nadal leczone są w szpitalach. Oznacza to, że dziewięćdziesiąt siedem procent chorych powróciło do zdrowia.

Statens Serum Institut udostępniło na swojej stronie dane dotyczące liczby zgonów. Na komplikacje związane z koronawirusem zmarły w Danii 123 osoby. Statystyki z 1 kwietnia mówiły o 90 zgonach.

W Danii zanotowano łącznie 3386 przypadków zakażenia wirusem COVID-19. W ciągu ostatnich dwóch dni liczba zachorowań drastycznie wzrosła. Wszystko po tym, jak Sundhedsstyrelsen – Duński Urząd Zdrowia – wprowadził większą ilość testów na obecność wirusa.

Sundhedsstyrelsen podaje też, że zwiększona zostaje grupa osób, które podlegają prawu do przebadania. Wśród osób, którym przysługuje takie prawo, znajdują się od teraz:

  • osoby przejawiające nieznaczne objawy chorobowe;
  • bliscy osób z grup zwiększonego ryzyka;
  • osoby, które nie mają w domu warunków do kwarantanny;
  • osoby, które uważają, że muszą poznać swój stan zdrowotny (bo np. mieszkają na małym obszarze z kimś potencjalnie chorym);
  • osoby mające bliski kontakt z kimś, kto został zarażony;
  • osoby pełniące istotne funkcje w społeczeństwie (politycy, lekarze).
Strona główna Wiadomości Dania Koronawirus w Danii: 1089 osób wróciło do zdrowia

Warto przeczytać

30% populacji w Szwecji jest już odporna na COVID-19

Architekt szwedzkiej strategii niestosowania blokad powiedział, że nawet 30% populacji może być teraz odporna na COVID-19, co nie jest poparte żadnymi...

12-letnia dziewczyna została zwabiona do szwedzkiego domu dla azylantów

12-letnia dziewczynka zgłosiła, że ​​została zgwałcona w ośrodku dla uchodźców w gminie Österåker. Podobno została tam zwabiona razem z jej przyjaciółką, według...

Sąd uniewinnił afgańskiego gwałciciela

Szwedzki sąd apelacyjny unieważnił karę więzienia, jaką nałożono na afgańskiego imigranta-pedofila. Uznano, że mężczyzna, który dokonał gwałtu na dziewczynce, nie znał jej...